Domy podróżników

Wnętrze każdego domu i mieszkania odzwierciedla duszę jego mieszkańców. Inaczej będzie wyglądał dom podróżników, dla których odkrywanie nowych miejsc to pasja i  styl życia. Każda wyprawa kończy się nie tylko niezliczoną ilością wspomnień, które spisują w książkach czy poradnikach. To  także wiele zdjęć i pamiątek , które przywożą ze swoich podróży. Dom podróżnika poznać bardzo łatwo. Nie mam na myśli osób, które każdego roku wyjeżdżają w inne miejsce na urlop. Ci zwykle raczą się gorącym piaskiem i pięknym słońcem. Nawet jeśli uda im się zwiedzić jakieś nowe miejsce są zwykłymi turystami.

Prawdziwy podróżnik przywozi do swojego domu przedmioty, na które turysta nie zwraca uwagi. Sa to na 22przykład kamienie, drobna biżuteria, która otrzymali od mieszkańca dżungli. Z każdym przedmiotem, który znajduje się w domu jego mieszkańcy wiążą jakąś historię. I właśnie we wnętrzach domów podróżnika znajdziesz to, czego nie spotkasz w żadnym innym miejscu. Dlatego takie cztery kąty zawsze zachwycają. Sa egzotyczne i na pierwszy rzut oka panuje w nich artystyczny nieład. Z drugiej jednak strony, każdego gościa, który odwiedza taki dom przenika swego rodzaju ciepło. W mieszkaniu osoby, która uwielbia podróżować musza znaleźć się zdjęcia, mapy, globusy. Mogą to być naklejki na ścianę, obrazy albo plakaty.

Przedmiotów popularnie zwanych bibelotami, jest także całe mnóstwo. Sa to figurki, maski i niezliczona ilość zdjęć. Szczególne miejsce zajmują tez ksiązki o historii odwiedzanych miejsc, wspomnienia innych podróżników. Ciekawym miejscem w takich domach jest także kuchnia, w których w widocznym miejscu znajdują się przyprawy, których nie kupimy w polskim sklepie. W takich wnętrzach, panują  kolory ciepłe i każda nawet najmniejsza przestrzeń jest zajęta. Próżno tu szukać nowoczesnych rozwiązań związanych z minimalizmem. Wręcz przeciwnie. Ale właśnie z tego powodu takie domy sa niezwykle ciepłe i zawierają w sobie prawdziwe historie. Opowiedziane ustami podróżników, sa odzwierciedleniem ich duszy. Nie wszystkim podobają takie wnętrza.