Pasję poznawania nowych miejsc odkrywa w sobie coraz więcej osób. Jednak żaden wyjazd nie będzie udany bez odpowiedniej bazy noclegowej. To tutaj bowiem podróżni zbierają siły po dniu pełnym wrażeń, planując kolejne turystyczne wyzwania. Jak znaleźć idealne miejsce na nocleg? Poznaj 10 praktycznych wskazówek, które z pewnością znacząco ułatwią to zadanie!
1. Dlaczego opinie klientów są tak istotne?
Jak mówi znane porzekadło – papier przyjmie wszystko. To właśnie dlatego warto z dużą rezerwą podchodzić do kolorowych ulotek i folderów. Na szczęście współcześnie mamy możliwość przejrzenia opinii tych, którzy odwiedzili dane miejsce i skonfrontowania zdjęć z zastaną tam rzeczywistością. Być może okaże się, że woda w basenie nie jest wcale tak przejrzysta, standard pokoju pozostawia wiele do życzenia, a aromatyczne śniadania to po prostu tania kawa i jajecznica.
2. Jak wykorzystać potencjał Internetu?
Szukając idealnego miejsca noclegowego, warto wykorzystać potencjał Internetu. Można to zrobić na różne sposoby, np. poprzez:
- internetowe serwisy rezerwacyjne, pozwalające na zapoznanie się z ofertą i wybór zakwaterowania w zaciszu własnego domu,
- media społecznościowe – z grupami, zrzeszającymi miłośników podróży,
- tematyczne fora podróżnicze, na których pasjonaci turystyki wymieniają się swoimi doświadczeniami.
3. Dla kogo lokalizacja obiektu jest najważniejsza?
Lokalizacja obiektu ma szczególne znacznie dla osób, poruszających się innymi środkami lokomocji, niż własny samochód. Bliskość popularnych atrakcji to z kolei spory atut, doceniany przez turystów, lubiących efektywnie wykorzystywać czas w podróży. Idealnym przykładem dobrego miejsca noclegowego będą pokoje gościnne Zygmuntowska, umożliwiające tani nocleg w Nowym Sączu. Obiekt położony jest w samym środku miasta, w niedalekiej odległości od centrum komunikacyjnego, a zarazem w pobliżu największych atrakcji. Dzięki temu turyści nie muszą tracić czasu na dojazd, mogąc jednocześnie wykorzystać wieczór na spacer klimatycznymi uliczkami Nowego Sącza.
4. Czy warto rezerwować nocleg z wyprzedzeniem?
Rezerwacja noclegu z wyprzedzeniem niesie ze sobą kilka ważnych korzyści. Przede wszystkim umożliwia ona znalezienie komfortowego obiektu w atrakcyjnej cenie. Jak nietrudno się domyślić, w szczycie sezonu oferty są droższe, a ich dostępność maleje z dnia na dzień. Wcześniejsza rezerwacja otwiera znacznie szerszy wachlarz możliwości wyboru, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie wymarzone miejsce noclegowe.
5. Gdzie szukać tanich noclegów?
Pozostajemy jeszcze na chwilę w Internecie, bo to właśnie on stał się współcześnie cennym źródłem informacji. W poszukiwaniu miejsc noclegowych przydatne mogą okazać się więc porównywarki cen. Likwidują one konieczność przeglądania tysięcy ofert, by znaleźć te, odpowiadające nie tylko wybranemu kierunkowi podróży, ale również i możliwościom finansowym. Wystarczy bowiem kilka kliknięć, by porównać dostępne opcje zakwaterowania i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.
6. Jak uniknąć dodatkowych opłat za nocleg?
Ukryte opłaty to zmora każdego turysty. Dlatego też, decydując się na dokonanie rezerwacji w wybranym obiekcie, warto dokładnie zapoznać się z jego ofertą. Nieprzewidziane koszty może generować:
- miejsce parkingowe,
- usługa sprzątania apartamentu,
- opłata klimatyczna na rzecz miasta.
O ile podatku turystycznego nie można uniknąć, o tyle zaparkowanie przy ulicy czy rezygnacja z dodatkowych usług mogą znacząco zmniejszyć ostateczne koszty pobytu w wybranym miejscu noclegowym.
7. Ze śniadaniem czy bez?
Wiele osób rezygnuje z obiektów, oferujących śniadania, z obawy o wysoką cenę pobytu. Jak się jednak okazuje, skorzystanie z takiej możliwości pozwala nie tylko rozpocząć dzień od sycącego posiłku, ale również nieco ograniczyć koszty podróży. W rzeczywistości bowiem zakup pieczywa w piekarni i kawa w kawiarni wiążą się ostatecznie z podobnymi wydatkami, choć wymagają znacznie więcej czasu i zaangażowania.
8. Idealny czas na podróże – o czym musisz wiedzieć?
Poszukując idealnej bazy wypadowej, warto rozważyć podróż poza szczytem sezonu turystycznego. Jak wiadomo, ceny zależą bowiem od kraju, regionu, ale również i od pory roku. Omijając tygodnie, cieszące się największym zainteresowaniem, można więc liczyć nie tylko na niższe koszty, ale również i na znacznie większe możliwości wyboru miejsca noclegowego.
9. Dodatkowe oferty obiektów noclegowych – dlaczego warto je poznać?
Niektóre obiekty noclegowe, poza podstawowym wyposażeniem, oferują również dodatki, pozwalające na nieco urozmaicenia w podróży. Mogą być nim rowery czy kajaki, ale także sauna i jacuzzi, z których korzystać można w trakcie pobytu w wybranym obiekcie. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią natomiast place zabaw czy miejsca, w których można bezpiecznie zorganizować ognisko, wypełniając wieczór wspólną aktywnością.
10. Co, jeśli nie hotel?
Bardzo często poszukiwanie noclegu ograniczamy wyłącznie do hoteli i apartamentów. Jak się jednak okazuje, możliwości są znacznie szersze. Być może oczekiwania spełni gospodarstwo agroturystyczne, camping, a nawet górskie schronisko. Coraz więcej zwolenników zyskuje także couchsurfing, w ramach którego można całkowicie za darmo przenocować u osób, oferujących zakwaterowanie we własnych domach lub mieszkaniach.