Drewniane akcenty

Łazienki utrzymane w bardzo jasnej kolorystyce wyglądają czysto i higienicznie, wydają się optycznie większe i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, aczkolwiek przywodzą na myśl nieprzyjemne skojarzenia z chłodem. Nowatorskim pomysłem jest użycie drewna, w celu nadania naszej łazience uroku, a także ciepłego i domowego charakteru.

Ciekawym rozwiązaniem w łazience jest drewniana podłoga. Poprzez swoje piękne usłojenie i oryginalną barwę, może być niezwykle dekoracyjna. Oczywiście musi być ona odporna na wilgoć, dlatego powinna zostać wykonana z wysokiej jakości egzotycznego drewna np. teku, iroko, doussie, lapacho czy merbau. Oczywiście możemy zdecydować się na rodzime gatunki np. dąb czy jawor. Ogólna zasada mówi, że egzotyki są lepszym rozwiązaniem we wnętrzach nowoczesnych, natomiast rodzime w stylowych.  

Interesujący efekt osiągniemy również, gdy umieścimy drewno na ścianach. Pozwoli to na dobieranie mnóstwa dodatków, które nie będą gryźć się z całością i zmienią charakter wnętrza. Innymi rozwiązaniami, które dodadzą naszej łazience trochę elegancji, jest  połączenie drewnianej podłogi z marmurem czy materiałem imitującym marmur lub  zdecydowanie się na drewnianą, boazeryjną zabudowę wanny i umywalki w ciemnej tonacji wiśni.

Drewno jest atrakcyjnym materiałem do wszelkich eksperymentów aranżacyjnych. Idealnie komponuje się ze stylem rustykalnym, nowoczesnym czy industrialnym. Jego jedyną wadą jest wrażliwość na działanie wody. Niektórzy producenci drewnianych podłóg wręcz zastrzegają, że zastosowanie ich produktów w łazience skutkuje utratą gwarancji. Należy więc poszukiwać takich podłóg, których gwarancja obejmuje takie wykorzystanie.