Drzwi w domu

Drzwi są ważną część wszelakiego budynku i pokoju. Umożliwiają intymność i spokój, separują i jednocześnie dają poczucie bezpieczeństwa. Drzwi można podzielić przede wszystkim ze względu na wypełniane przez nie funkcje czyli drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Naturalnie drzwi zewnętrzne są znacznie trwalsze i solidniejsze. Przeważnie wyposażone są ponadto w mechanizmy chroniące przed włamaniem. Gdy chodzi o drzwi wewnętrzne to można rozbić je na wiele klasy np. drzwi łazienkowe, kuchenne, do sypialni i tak dalej. Drzwi wewnętrzne mogą przyjmować różne kształt: mogą to być drzwi tradycyjne, przesuwane lub obrotowe.

Bardzo problematyczne okazują się przeważnie drzwi do pokoju dziecka. Rodzic chcą mieć je cały czas na oku aczkolwiek nie mogą powstrzymać mu intymności. W przypadku kuchni doskonałym i wygodnym wyjściem mogą być drzwi wahadło lub do całkowitego odizolowania od smaków kuchennych drzwi zupełne lub kompletne przeszklone. Wielu ludzi zamiast wymienić drzwi na nowe zastanawia się jak odświeżyć zniszczone drzwi…

Większość z nich stawia na malowanie drzwi jednak znacznie atrakcyjniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie okleiny przystępnej w różnorodnych wzorach i kolorach. Coraz częściej ludzie wybierają się na przykład na szklane drzwi, które są niekwestionowanym przebojem ostatnich lat i nadają wszelkiemu wnętrzu nowoczesny i oryginalny wygląd.