Składniki dla ciała

Zdrowy styl życia to dbanie o ciało oraz psychikę. Dbałość o ciało wymaga przede wszystkim zapewnienia mu odpowiednich składników odżywczych, które będą pomagały w regeneracji oraz zachowaniu poprawnego funkcjonowania całego organizmu.

Takimi składnikami są witaminy oraz składniki mineralne. Możliwe jest suplementowanie ich poprzez przyjmowanie tabletek, jednak znacznie zdrowszym rozwiązaniem jest przyjmowanie witamin i minerałów w jedzeniu. Najwięcej zawierają ich warzywa oraz owoce i przetwory z nich, jednak bez dodatków konserwantów oraz nadmiaru cukru. Szczególnie istotne jest jedzenie zielonych warzyw, które zawierają mnóstwo witaminy C, będącej przeciwutleniaczem, który zapobiega chorobom nowotworowym oraz eliminuje wolne rodniki z ciała.

Korzystne jest jedzenie brokułów, sałaty, kapusty, jarmużu, ogórków, które smakują doskonale w sałatkach oraz na kanapkach. W przypadku owoców warto decydować się na owoce egzotyczne, które są tzw. bombami witaminowymi. Dotyczy to zwłaszcza grejpfrutów oraz kiwi.