City break – jak spakować się na krótki urlop?

City break – jak spakować się na krótki urlop?

Wydawać by się mogło, że problem stanowi spakowanie bagaży na długotrwałe wakacje, a wypad za granicę na weekend to nic trudnego. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza jeżeli osoba, która planuje taki city break nie ma doświadczenia w pakowaniu walizek, albo jedzie na urlop pierwszy raz. Na co zwrócić uwagę i co ze sobą zabrać, aby mieć ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, ale żeby nie zajmowały one zbyt dużo miejsca?

City break

City break, czyli weekendowe wypady zagraniczne zyskują na popularności, ze względu na promocyjne ceny biletów lotniczych. Niestety podróż w klasie ekonomicznej ma pewne wady, m.in. ograniczenia dotyczące bagażu. Dlatego warto przygotować się odpowiednio do spakowania najpotrzebniejszych rzeczy, aby uniknąć przeładowania bagażu.

Jakie ubrania wybrać na wyjazd

Planując city break w celach turystycznych, aby zwiedzać różne miejsca lepszym wyborem będzie plecak niż walizka. Jest równie pojemny i wygodniejszy podczas pieszych wycieczek. Pamiętaj, żeby pakując bagaż mieć na uwadze zasadę „mniej znaczy więcej”. Można byłoby powiedzieć, że to absurd, ale jeżeli wybierasz się za granicę tylko na weekend, to na pewno ta zasada ułatwi ci funkcjonowanie. Wybierając ubrania zwróć uwagę na to, aby pasowały one do siebie i przede wszystkim były wygodne i uniwersalne. Jeżeli chcesz zwiedzać, to nie będą potrzebne ci żadne szpilki, czy eleganckie koszule. Spakuj po jednym t-shircie na każdy dzień pobytu i dodatkową sztukę w razie nieoczekiwanej sytuacji. Oczywiście niezbędna jest bielizna. Ponadto zabierz spodenki i parę długich spodni w razie zmiany pogody, bluzę lub sweterek i kurtkę. Buty najlepiej wybrać takie, które będą pasować do wszystkich stylizacji, w ten sposób ograniczysz się do jednej pary na wyjście, dodatkowo spakuj klapki pod prysznic!

City break – jak spakować się na krótki urlop?

W przypadku kosmetyków warto zaopatrzyć się w ich mini wersje albo kupić przeznaczone do tego celu małe pojemniki, dzięki temu zaoszczędzisz miejsce w torbie i nie będziesz musiał kupować oddzielnych kosmetyków tylko na podróż. Pamiętaj, że kosmetyki muszą zmieścić się w woreczku o poj. 1 litra, a jeden nie może mieć więcej niż 100ml! Wybierz też ręcznik z mikrofibry, ponieważ szybciej schnie i zajmuje mniej miejsca, a zamiast tradycyjnej szczotki możesz zabrać turystyczną lub po prostu grzebień.

Nie zapomnij o dokumentach i ładowarce do telefonu czy aparatu. Na pewno chcesz uwiecznić swój wypad! Ponadto pakując walizkę zostaw w niej nieco miejsca na ewentualne pamiątki z podróży, które będziesz musiał spakować w drodze powrotnej.

Dodaj komentarz