Czy ubezpiecznie turystyczne to konieczność?

Czy ubezpiecznie turystyczne to konieczność?

Coraz bardziej popularne stają się ubezpieczenia za granicą. Jeśli wyjeżdżamy za granicę powinniśmy zabezpieczyć się pakietem ubezpieczeń turystycznych chroniących nasze zdrowie, bagaż czy też przypadku wyjazdu samochodem nasz pojazd.

Najczęściej jednak kupowane są prywatne ubezpieczenia zdrowotne, bowiem koszt leczenia za granicą jest dużo wyższy niż w Polsce a wybierając się na wakacje nie przeznaczamy zwykle pieniędzy na leczenie.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne są potrzebne są zwłaszcza dla osób, które wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych. Tam bowiem nie jest honorowany dokument EKUZ. Aby więc ubezpieczyć się odkoszów leczenia należy wykupić prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Na co jednak zwracać uwagę w przypadku ich zakupu?

Przede wszystkim należy uważnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. Najczęściej jest bowiem tak, że ubezpieczyciele sprzedają ubezpieczenia za granicą w podstawowym zakresie., Zakres ten jest minimalny i nie uwzględnia nagłych zachorowań takich jak zawał serca. A takie też zachorowania są najczęściej występujące. W takim wypadku firmy ubezpieczeniowe starają się uniknąć odpowiedzialności wypłaty odszkodowania tłumacząc się tym, że choroba powstała w wyniku nadciśnienia tętniczego czy też choroby układu sercowo-naczyniowego.

Osoba, która chce wykupić prywatne ubezpieczenia zdrowotne działające za granicą, powinna również przeanalizować wszystkie oferty ubezpieczycieli na rynku i wybrać taką, która uwzględnia ryzyka najbardziej odpowiadające ubezpieczonemu. Często bowiem każda oferta jest inna i rozszerzone pakiety mają inne zakresy ubezpieczenia. Jeśli więc jedziemy samochodem dobrze jest wybrać ubezpieczenia za granicą, która uwzględniają transport z miejsca wypadku do szpitala oraz zwracają koszty takiego leczenia. Jeśli natomiast chorujemy na jakąś chorobę, należy szukać takiej firmy ubezpieczeniowej, która obejmie zakresem swojej odpwoeidzlaności ten rodzaj chorób. Może to być o tyle trudne, że najczęściej choroby wrodzone są rzadko ubezpieczane przez ubezpieczycieli.

Dodaj komentarz