Czy warto czytać książki?

Czy warto czytać książki?

Moim zdaniem tak. Kiedyś myślałem, że książki są zbędne i w ogóle nie pomagają nam się rozwijać. W moim życiu przyswajałem tylko lektury szkolne, które słabo wchodziły do mojej głowy i mało co wiedziałem po ich przeczytaniu, ponieważ cały czas się rozpraszałem i byłem myślami gdzie indziej. Sądzę, że głównym problemem była sama ich treść, która nie zachęcała mnie do dalszego czytania.

Osobiście przypadły mi do gustu książki o rozwoju i finansach. Pierwszą otworzyłem rok temu. Na początku nie chciałem ich czytać, bo i tak „nie pomagają w rozwoju” i stracę czas. Okazało się, że to była najlepsza decyzja w moim życiu. Zaczynałem od książki R. Kiyoisaki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, bardzo mnie wciągnęła i przeczytałem ją w zaledwie 2 dni (ok. 200 stron).

Warto przebierać w kategoriach, które najbardziej odpowiadają waszemu hobby, ponieważ na pewno jest większa szansa, że traficie akurat na takie, które sprawią, że sami będziecie chcieli czytać jeszcze więcej. A jak wiadomo z czytaniem wiążą się pewne pozytywne konsekwencje. Przedstawię wam te cechy, które odczułem na sobie.

Po czytaniu większej ilości książek o rozwoju, motywacji, finansach coraz bardziej dostrzegam w ludziach pewne „wady”, których nie powinni robić by osiągnąć np. wolność finansową, czy odpowiednio podejść do treningów by wykonywać je systematycznie i nie wmawiać sobie kłamstw. Mogę wtedy bardziej poznać myślenie ludzi oraz im pomóc.

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że książki dostarczają nam wiedzy i uczą nas pewnych zachowań. Ważne jest by czytać/szukać książki o interesującej nas tematyce, zamiast opowieści/bajki które nie wiele pomogą Ci w odszukaniu wiedzy, która nas interesuje, bądź w przyszłości rozwiąże nasz problem.

Chodzi mi tutaj o to, że czytasz bajki Naruto(temat który służy rozrywce) zamiast nowinek technologicznych, technik, szkoleń które ułatwią naprawę samochodu. Edukacja i przyjemność to dwie bardzo istotne rzeczy, które mają wpływ na naszą przyszłość. Musimy tutaj zachować proporcje oraz umiar, by nie dopuścić do takiej sytuacji, że poświęcamy więcej czasu na przyjemność niż na szkolenie się i na odwrót. Jest to dość obszerny temat, na który trzeba poświęcić kolejny wpis.

Książki rozwojowe szczególnie wpływają na twój charakter. Przede wszystkim w większości są pisane przez wielkie osoby, które osiągnęły sukces w danej dziedzinie. Dzięki temu możesz zobaczyć co ktoś zrobił w swoim życiu, jakie ma nawyki oraz czym się kieruje. Możesz porównać siebie i stwierdzić co możesz zmienić, by się „przestawić” na lepszą wersje siebie.

Czytając książki poprawiamy swój zasób „poprawnego” słownictwa. Jeśli błędy ortograficzne sprawiały Ci problem, może warto sięgnąć po jakiś tytuł ?. Zauważyłem po sobie, że coraz mniej popełniam błędów, które teraz są dla mnie oczywiste i proste. Warto to przemyśleć !.

Z zalet tylko tyle jestem w stanie zauważyć u siebie jakieś zmiany. Co do książek. Spróbujcie przeczytać coś co was zachęci choćby okładką. Każda książka niezależnie od kategorii wnosi dla twojego umysłu jakąś naukę. Być może stanie się tak, że pierwsze parę zdań wpłynie tak na wasze życie, że staniecie się mistrzami w dziedzinie gotowania i zrobicie najlepszą potrawę na świecie, która doprowadzi was do sukcesu, o którym nawet nie myśleliście.

Dodaj komentarz