Dodaj sobie energii tymi 10-cioma sposobami

Pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy. Poniższe sposoby będą skuteczne tylko i wyłącznie jeśli zapoznasz się z tym jak podchodzić do tego typu zmian. Dlatego polecam ci przeczytanie sekretu skutecznej zmiany.

1. Ćwicz!

Podczas gdy niektórym może się wydać, że ćwiczenia zabierają energię, ćwiczenia mogą podwyższyć twój poziom energii. Umiarkowany wysiłek fizyczny (bieganie, yoga czy też inne ćwiczenia aerobowe) skutecznie podniesie twój poziom energii.

2. Sprawdź swoje emocje.

Stres, depresja, złość, smutek oraz inne „negatywne” emocje mogą bardzo obniżyć twój poziom energii. Wyczerpanie jest bardzo silnie powiązane z tym jak się czujesz emocjonalnie, zatem poświęć trochę czasu by sprawdzić jakich emocji doświadczasz na porządku dziennym jak i w tygodniu. Zastanów się czym te emocje są powodowane, jeśli znajdziesz powód staraj się go zlikwidować bądź zmienić. Jeśli nie możesz bądź ktoś powoduje że czujesz się źle, to zmień swoje nastawienie. Pamiętaj że masz cudowną umiejętność interpretowania środowiska zewnętrznego więc weź z niej jak największy pożytek i wykorzystaj ją w sytuacji które tego wymagają.

3. Znajdź rzeczy które Cię ekscytują.

Jeśli będziesz myślał o rzeczach które Cię osłabiają, zostaniesz osłabiony. Nie ma w tym nic nowego. Jesteś tym co robisz, tym co myślisz, co czujesz, tym z czym się utożsamiasz. Znajdź przynajmniej jedną rzecz na myśl której staną Ci włosy na głowie! Znajdź rzecz której wykonywanie sprawi że nie będziesz mógł się od niej oderwać, znajdź coś co będzie napawać Cię taką ekscytacją jak seks na bezludnej wyspie ze wspaniałą kochanką/kochankiem. Pozwól wpuścić ekscytację do swojego domu. Niech zamieszka w nim i codziennie daje znać o sobie. Niech motywuje cię i daje ci energię o której istnieniu być może nawet nie wiedziałeś.

4. Po obudzeniu się wstań i przeciągnij się.

Mój nauczyciel zauważył że niektóre zwierzęta naturalnie rozciągają swoje mięśnie. I słuszne było jego spostrzeżenie. Zwierzęta naturalnie rozciągają swoje mięśnie po to by pozwolić energii czy też impulsom elektro-magnetycznym przepłynąć przez nie. Stosując taki zabieg bezpośrednio po wstaniu masz gwarancję na solidne naenergetyzowanie swoich mięśni a co za tym idzie, szybsze ocucenie się.

5. Po wstaniu przepłucz buzię zimną wodą.

Jest to metoda którą osobiście stosuję zawsze po wstaniu. Pozwala mi ona nabrać świeżości oraz ocucić się. Polecam stosować to zawsze po wstaniu.

6. Obserwuj swoje podejście.

Jeśli pozwolisz by jakiekolwiek rzecz która wydarzyła się podczas dnia osłabiła cię, zauważ czym ona była, zauważ czym była spowodowana. Jeśli nie miałeś wpływu na przyczynę olej to. Nie pozwól by coś na nie masz wpływu miało wpływ na ciebie. To ty jesteś osobą która ma kontrolę. Nikt inny. Jeśli natomiast masz wpływ na przyczynę. Usuń ją. Zmień ją w taki sposób, by ta rzecz już nigdy się nie wydarzyła.

7. Unikaj przetworzonych produktów.

Jedzenie naturalnych, nieprzetworzonych produktów jest cudownym prezentem który możemy dać swemu ciału. Jest piękną możliwością która sprawi, że nasze ciało w zamian odpłaci nam niewyobrażalnym poziomem energii.

8. Spójrz na swoje osiągnięcia.

Kiedy twoja kartka z zadaniami do wykonania jest przepełniona, możesz niechcący się przestraszyć. Czasami samo patrzenie na przytłaczającą ilość zadań do wykonania jest męczące. Zamiast tego spójrz na te rzeczy które udało Ci się już wykonać. To poprawi twój nastrój oraz da ci energię by jechać dalej!

9. Weź krótką drzemkę.

Kiedy masz trochę wolnego czasu w domu. Weź drzemkę. Taka krótka (maksymalnie godzinna) drzemka skutecznie zregeneruje twoje ciało i umysł.

10. Weź masaż albo zabieg akupunkturowy.

Masaż nie tylko zrelaksuje, odpręży twoje mięśnie tak by mogły potem pracować o wiele wydajniej, nie tylko rozluźni twój układ nerwowy w taki sposób by energia przepływała przez niego bardziej swobodnie, ale da ci uczucie dodatkowej mocy. Akupunktura dodatkowo jest w stanie otworzyć w twoim ciele punkty, miejsca w którym skupia się energia, tak by w ogóle mogła przepływać, bardzo polecam ludziom którzy czują się ospali, apatyczni, gdyż najprawdopodobniej jest to przyczyną zablokowania się tych właśnie punktów.

Dodaj komentarz