Drewno egzotyczne

Drewno to najstarszy materiał budowlany, dzięki któremu w czasach dawniejszych ludzie mogli wybudować własny dom. Już od zalania dziejów drewno było produkowane i używane przez człowieka. Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Zdajemy sobie sprawę z tego, że drewno, drewnu nie jest równe, dlatego też możemy podzielić je na kilka rodzajów. Głównie dzieli się na drewno iglaste, liściaste jak również jest osobna podgrupa drewna egzotycznego. Drewno iglaste z tych grup jest drewnem najtańszym, a więc też i najczęściej wykorzystywanym. Z pewnością zastanawiają się niektóre osoby, dlaczego akurat to drzewo jest najtańsze.

O tym mówi proste prawo ekonomii – gatunku iglaste rosną szybciej i potrzebuje znacznie mniej wymagających gleb. To wpływa na znacznie tańszą produkcję. W ostatnim czasie jednak wielką popularnością cieszy się drewno egzotyczne. Sprowadzane jest z Afryki, i posiada niespotykane do tej pory kolory. Największą zaletą drewna egzotycznego jest jego ogromna odporność na warunki atmosferyczne. Popularność drewna egzotycznego wzrosła wraz z panująca obecnie modą na tarasy i posadzki z innego kontynentu.

Obecnie w naszym kraju na rynku możemy spotkać się z dużym wyborem gatunków drewna egzotycznego. Zanim jednak zdecydujemy się jakiś kupić by wykonać posadzkę, powinniśmy zebrać na temat jego informacje. Nie każdy gatunek drewna egzotycznego nadaje się na podłogę w domu.