Wakacje na Krecie – co warto tam zobaczyć

Wakacje na Krecie

Kreta to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków, ale także osób na całym świecie. Nie jest tak oczywiście bez powodu, ponieważ jest to miejsce magiczne, które ma do zaoferowania turytom naprawdę bardzo wiele atrakcji. Ta grecka wyspa spodoba się nie tylko miłośnikom plażowania i wodnych sportów. Doskonale będą się tam czuły osoby, które są fanami historii oraz natury. Na Krecie nie brakuje bowiem bogatej roślinności, a także ciekawych zabytków. Zobacz, co warto tam zobaczyć podczas urlopu, aby wykorzystać ten czas jak najlepiej.

Wyspa Spinalonga

Jest to bardzo popularna i często odwiedzana przez turystów atrakcja Krety. Nie oznacza to jednak, że jest oklepana, ponieważ wyspa jest naprawdę fascynująca i skrywa pewną bardzo ciekawą, ale także mrożącą krew w żyłach historię. Mianowicie przez ponad połowę zeszłego wieku stanowiła miejsce, w którym osoby trędowate przebywały w odosobnieniu od innych. Podobno po przybyciu na tę wyspę już się na niej zostawało.

Obecnie jest ona niezamieszkana i za niewielką opłatą turyści mogą dostać się na nią przy pomocy łodzi. W dobrym stanie zachowały się na niej liczne zabudowania, w których przebywali trędowaci – nie tylko budynki mieszkalne, ale też na przykład sklepy. Chociaż w zasadzie nie ma tam nic, co mogłoby przestraszyć, mimo wszystko podróżni mogą się spodziewać, że przejdą po nich ciarki.

Pałac w Knossos

Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc na całej Krecie. Warto więc przygotować się na duże kolejki – szczególnie w sezonie i godzinach szczytu. Będąc na Krecie, nie można jednak nie zobaczyć tego miejsca, które ma bardzo bogatą historię. Mimo że budynek nie przetrwał w całości, to i tak wygląda naprawdę dobrze i to, co się zachowało, robi ogromne wrażenie.

W czasach swojej świetności Pałac w Knossos był bardzo rozbudowanym obiektem, więc warto sprawdzić wizualizacje tego, jak wyglądał kiedyś. Monumentalność tej budowli może zrobić wrażenie nawet na osobie, która nie interesuje się ruinami starych budowli.

Dodaj komentarz