Ekstremalna wyprawa do Czarnobylu

Jednym z takich miejsc jest Czarnobyl na Ukrainie. To właśnie tam ponad ćwierć wieku temu doszło do wybuchu reaktora elektrowni atomowej i ze względu na wysoki wskaźnik skażenia powietrza miasto to wraz z okolicą całkowicie opustoszało.

Obecnie Czarnobyl oraz Prypeć – miasto umarłe – to nadal tereny niezamieszkałe, do których nie można sobie, ot, tak po prostu wejść. A jednak można tam się dostać za pomocą zorganizowanych wycieczek. Widok, jaki można tam zaobserwować, jest nie do opisania słowami. Wszystko wygląda tam z jednej strony naturalnie, czyli dokładnie tak, jak zostało pozostawione tuż po wybuchu, z drugiej strony jednak ząb czasu odcisnął mocne piętno na opuszczonych domach, mieszkaniach i innych obiektach miejskich. Jest to prawdziwe miasto umarłe.

Jak wygląda taka ekstremalna wycieczka w rejony nieczynnej już elektrowni atomowej? Często połączona jest ona ze zwiedzaniem innych miejsc Ukrainy, np. Kijowa. Aby zaś dostać się do samego Prypecia, uczestnicy wycieczki kilkakrotnie muszą przejść przez tak zwane checkpointy, które kontrolują stan promieniowania w danym miejscu.

Podczas wyprawy do „strefy zakazanej” nie zwiedza się jedynie tego opustoszałego miasteczka. Zwykle jest to również wstęp na teren samej elektrowni. Ponadto zwiedza się miasto Czarnobyl, w którym znajduje się m.in. port rzeczny, stadion miejski, pomnik strażaków czy cerkiew. Taka wycieczka z pewnością pozostawi trwały ślad w pamięci, a zdjęcia wykonane w martwym mieście zaintrygują rodzinę oraz przyjaciół. ciekawe miejsca szczyrk Oryginalne pakiety spa z całej Polski