Czym charakteryzuje się kuchnia polska?

restauracja polska Kraków

Kuchnia polska jest niezwykle różnorodna i jedyna w swoim rodzaju. Nie brakuje w niej różnych smaków, zdrowych warzyw i owoców, a także przypraw, które podkreślą smak każdego dania. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich zagranicznych przyjaciół lub po prostu sam chcesz poznać rodzimą kuchnię od podszewki, to powinieneś wiedzieć, na czym się ona opiera i gdzie można ją znaleźć. Czym więc charakteryzuje się polska kuchnia i czy jest to jedynie schabowy z ziemniakami?

Polska kuchnia od podszewki

Na szczęście polska kuchnia to nie tylko wspomniany wyżej schabowy, ale także bardzo bogata paleta różnorodnych dań. Znajdziemy w niej przepisy na różnego rodzaju mięsa – drób, wieprzowinę czy też kaczkę i dziczyznę. Mięso musi być oczywiście najwyższej jakości, ponieważ wtedy smakuje najlepiej.

Kuchnia polska słynie z mięs i trzeba przyznać, że nie boimy się ich przyrządzać. Właściwie podczas każdego spotkania z rodziną oraz świąt na stole znajdują się przystawki i dania główne z mięsem w roli głównej. Kaczka z jabłkiem, zrazy, pierogi z mięsem – są to smaki, które każdy Polak powinien doskonale znać, chociażby z dzieciństwa.

Oprócz mięsa bardzo chętnie używa się także ziemniaków, które mogą być przygotowywane na różne sposoby. Ziemniaki gotowane w wodzie, pieczone z przyprawami w piekarniku czy w formie puree, to doskonały dodatek do mięsa, który ucieszy podniebienie. Oprócz ziemniaków polska kuchnia obfituje też w kaszę, która jest bardzo zdrowa i pożywna. Generalnie Polacy gotują dość tłusto, jednak nie można nazwać naszej kuchni niezdrową. Warto odwiedzić restauracja polska Kraków, aby się o tym przekonać.

Przyprawy i dodatki w polskich daniach

Polska kuchnia pełna jest aromatycznych ziół i przypraw. Uwielbiamy chrzan, koper, tymianek, ale także bardziej egzotyczne przyprawy takie jak curry czy chilli. Danie musi być wyraziste, a nasze podniebienia są przyzwyczajone do dużej ilości aromatycznych przypraw. Dania, w których jest ich niewiele, wydają się nam po prostu mdłe.

Jeśli chodzi o dodatki do dań, to na pierwszym miejscu są surówki ze świeżych warzyw i owoców. Marchewka z groszkiem, kapusta z jabłkiem czy aromatyczna sałatka z marchewki i sałaty uzupełniona świeżą pietruszką, to coś, czego nie może zabraknąć podczas obiadu. Jeśli akurat nie masz ochoty przygotowywać posiłku w domu, to restauracja polska Kraków oferuje pyszne dania w atrakcyjnych cenach. Możesz tam spróbować tradycyjnej polskiej kuchni i poznać ją od podszewki.

Dodaj komentarz