Jak skutecznie usuwać twardy naskórek?

Skóra ma tendencję do rogowacenia, szczególnie w takich miejscach jak łokcie czy pięty. Samą wodą nie da się wygładzić twardej skóry, ale intensywne ścieranie zrogowaceń też nie przynosi spodziewanych efektów. W jaki więc sposób można odzyskać gładką, miękką skórę?

Jak wygładzić skórę twarzy?

Na twarzy skóra jest delikatniejsza, dlatego nie twardnieje tak jak skóra na innych częściach ciała. Wymaga jednak regularnego usuwania martwego naskórka, bo jeśli się go nie pozbędziemy, cera straci swoją gładkość i jednolity, zdrowy koloryt, a do tego zwiększy się ryzyko występowania zaskórników, pryszczy oraz innych niedoskonałości.

Do usuwania martwego naskórka z twarzy najlepsze będą specjalne peelingi, drobnoziarniste albo enzymatyczne, w zależności od typu cery. Zmiękczająco na skórę twarzy działają także kremy, prócz tego warto uzupełnić pielęgnację o serum, dostępne na https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/serum-do-twarzy-naturalne-kosmetyki/, w którym jest więcej silnych składników aktywnych zatrzymujących proces starzenia się skóry.

Jak pozbyć się zrogowaceń na skórze?

Twarda, zrogowaciała skóra nie wygląda estetycznie. Zwykle do jej wygładzenia nie wystarczy jeden zabieg pielęgnacyjny, ważna jest systematyczność w stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Częstym błędem w takim przypadku jest traktowanie twardej skóry tarkami bądź ostrymi pumeksami, co działa tylko na chwilę – ostre narzędzie usunie zrogowacenia, ale miękka skóra bardzo szybko wróci do poprzedniej formy, a nawet może być tak, że zrogowacenia się powiększą i dojdzie do uszkodzenia skóry.

Do zmiękczania skóry warto stosować naturalne kosmetyki z wysoką zawartością mocznika, witamin A i E, pantenolu. Podczas kąpieli przydatne będą zmiękczające płyny, do kupienia na https://eranatura.pl/produkty-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/plyny-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/, a po zakończeniu mycia skórę trzeba dobrze nawilżyć, używając do tego na przykład oliwki albo balsamu z masłem shea. Dobrze na zrogowacenia skóry działają także kosmetyki z aloesem.

Dodaj komentarz