Jak wybrać rower elektryczny?

Chcesz szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście? Rozważ opcję zakupu roweru elektrycznego. Rowery elektryczne to rozwiązanie uniwersalne. Możesz pojechać nim na wycieczkę rowerową lub korzystać na co dzień w ramach komunikacji. Jest wygodny i ekonomiczny. Zobacz jak wybrać rower elektryczny.

Jak działa rower elektryczny?

Rower elektryczny działa na bardzo podobnych zasadach, co rower tradycyjny. Główną różnicą jest dołączony silniczek, który wspomaga pracę rowerzysty. Rower elektryczny napędzany jest siłą nóg i pedałowaniem, natomiast dołączony silnik ma za zadanie ułatwiać rowerzyście rozpędzenie się. Napęd elektryczny dodaje mocy, dzięki czemu rowerzysta może zredukować wysiłek podczas pedałowania. Rower elektryczny najlepiej sprawdza się w trudnych warunkach, takich jak długie podjazdy w mieście, jazda górska czy pod wiatr. W momencie, kiedy rowerzysta rozpędzi się do 25 km/h, to wspomaganie zostaje automatycznie wyłączone. W innym przypadku rower nie zmieściłby się w ramach prawnych w jakich postrzegany jest ten rodzaj transportu. 

Rodzaje rowerów elektrycznych 

Rowery elektryczne można podzielić na trzy kategorie: rowery miejskie, górskie oraz trekkingowe. Miejski rower elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią poruszać się samochodem. Rower elektryczny może zastąpić także komunikację miejską. Świetnie sprawdzi się jako środek dojazdu do pracy czy szkoły. Jest szybki i ekonomiczny. Z rowerem elektrycznym unikniemy korków, ponadto możemy wybrać, czy chcemy jechać po jezdni czy po ulicy. Dzięki temu mamy wybór alternatywnych tras, które mogą okazać się o wiele krótsze.

Elektryczne  rowery górskie, jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do nieco bardziej ekstremalnych warunków niż miasto. Mają wytrzymałą ramę oraz silnik o zwiększonej mocy. Dzięki temu sprawdzą się w wymagających warunkach. Elektryczny rower górski ma za zadanie wspomóc rowerzystę na trudnych trasach, które wymagają dużego nakładu siły. 

Natomiast rowery trekkingowe odpowiednie są na dłuższe wycieczki oraz łagodne tereny, takie jak łąki, pola lub ścieżki. Rowery trekkingowe są połączeniem rowerów miejskich i górskich. To świetne rozwiązanie jeżeli lubimy długie wycieczki rowerowe. Dzięki elektrycznemu rowerowi trekkingowemu każdy członek grupy będzie nadążał za resztą. 

Jak wybrać rower elektryczny?

Rower powinien być dopasowany do czynności, którą będziemy wykonywać. Dlatego do miasta warto wybrać miejską wersję roweru, natomiast do jazdy ekstremalnej już górską. Rower elektryczny dopasowuje się także do wzrostu użytkownika oraz jego wagi.

Dodaj komentarz