Najlepsze alkohole na prezent. Zobacz jak je wybrać. 

Szukasz uniwersalnego pomysłu na prezent? Najczęstszym wyborem jest alkohol. I nic w tym dziwnego. Sprawdza się na każdą okazję, a nawet jeżeli nie trafimy w smak osoby obdarowywanej, to może podać go gościom. Alkohol można dać w prezencie zarówno osobom bliższym, jak i tym, z którymi łączą nas nieco bardziej formalne relacje. Zobacz jak wybrać alkohol na prezent.

Alkohol w prezencie dla kobiety 

Przyjęło się, że kobietom w prezencie daje się lżejsze trunki niż mężczyznom. Ma to pewne odzwierciedlenie w gustach, bo faktycznie więcej kobiet wybierze do picia wino niż whisky. Dlatego najbezpieczniejszym wyborem w prezencie dla kobiety jest wino. Tylko teraz pytanie jakie? Wina należą do kategorii prezentów przystępnych cenowo. Smaczne i dobrej jakości wino można kupić już za 20 zł. Właśnie tyle kosztuje wino z Chile, które kilka lat temu zostało wybrane najlepszym winem świata. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy wino było rozlewane w kraju, z którego pochodzi. Jest to bardzo ważny wyznacznik jakości. 

Jeżeli nie znamy gustu osoby, której będziemy wręczać podarunek, to najlepszym wyborem jest półwytrawne białe wino. Jest ono neutralne w smaku, więc nie podejmujemy dużego ryzyka. Białe wino jest lekkie i świetnie nadaje się do deserów oraz jako orzeźwiający trunek. Jest to prezent, który zdecydowanie lepiej podarować latem niż zimą. Na zimową kolację możesz za to przynieść wino czerwone. Czerwone wino najczęściej podaje się do czerwonego mięsa, ponieważ przyjęło się, że alkohol pomaga trawić tłuszcze. 

Jak już wybierzemy odpowiednie wino, to musimy zadbać także o odpowiednią oprawę. Nie wypada dać samej butelki. Jak więc wręczyć komuś wino? Ciekawą propozycją są specjalne opakowania na butelkę wina. Są oryginalne i eleganckie. Opakowanie na alkohol w formie tuby jest zdecydowanie bardziej estetyczne niż papierowa torebka. 

Alkohol w prezencie dla mężczyzny

Butelka jakościowego trunku, to idealny prezent dla mężczyzny. Szczególnie jeżeli nie jesteśmy z osobą obdarowywaną blisko, a chcemy sprawić jej prezent. Mężczyznom najczęściej wręcza się brandy lub whisky, czyli mocniejsze alkohole. Kojarzone są one z elegancją i dobrym smakiem. Musimy mieć jednak na względzie, że zarówno whisky, jak i brandy należą do droższej grupy alkoholi niż wina. Alternatywą dla trunków wysokoprocentowych jest piwo. I wcale nie jest to faux-pas. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie piwo wybierzemy. Na prezent wybierz zestaw piw kraftowych, np. charakterystycznych dla danego regionu. Pamiętaj, żeby zarówno alkohole wysokoprocentowe, jak i piwa odpowiednio zapakować. 

Dodaj komentarz