Krótkowzroczność a ortokorekcja

Ciekawą metodą walki z krótkowzrocznością jest ortokorekcja. Jest to bardzo ciekawa metoda, która pozwala na zmianę kształtu rogówki, dzięki czemu nabiera ona odpowiedniego kształtu, a więc zniwelowana zostaje wada wzroku. Są to specjalne trwałe soczewki, które modelują nasze oko, nadając mu odpowiedni kształt. Metoda jest prosta i daje naprawdę dobre rezultaty. Dzięki takiej soczewce pacjent nie musi nosić ani okularów korekcyjnych, ani soczewek. Je wszystkie zastępuje jedna, bardzo dobra soczewka.

Co ciekawe, są to soczewki, które nosimy w nocy, a następnie zdejmuje rano. I przez cały dzień nie musi mieć na sobie żadnych soczewek korekcyjnych. Wraz z regularnym stosowaniem coraz rzadziej musimy nosić te specjalne soczewki korekcyjne. Taki rodzaj urządzenia korekcyjnego działa jak aparat ortodontyczny, ponieważ modeluje on kształt rogówki, a więc poprawa widzenia obywa się bez operacji.

Powinniśmy pamiętać o tym, że dobre widzenie to podstawa. Jeśli chcemy czuć się dobrze, i cieszyć się idealnym wzrokiem, powinniśmy zacząć od ochrony naszych oczu przed szkodliwym działaniem słońca i innych czynników, w szczególności przez urządzenia emitujące duże ilości światła takie jak monitory czy telewizory.

Być może wkrótce, kiedy na salony wkroczą modele ekranów dotykowych, nasz wzrok odpocznie i będziemy na nowo cieszyć się idealnym widzenie. Dobry wzrok u osób starszych jest jedną z kluczowych kwestii, o którą zabiegają, a często jest już za późno. A to dlatego, że nie będą one bazowały na technologii, która wykorzystuje duże ilości światła. Okulista to osoba, która może podpowiedzieć nam jak sobie radzić z wadą wzroku i jak zapobiegać utracie dobrego widzenia.