Z wizytą w Augustowie

Miasteczko łączące ze sobą kulturę, sztukę, muzykę, sport, ciekawą architekturę i walory naturalne? W Polsce mamy szereg takich miast. Jednym z nich jest również Augustów, którego nie da się przypisać do konkretnej kategorii turystycznej. W tym mieście mamy namiastkę wszystkiego – być może to bardzo dobrze, ponieważ nieduża ilość podsyca apetyt.

Augustowskie hotele oferują pokoje od dwóch do czterech gwiazdek , są jednak w planach przygotowania do pięciogwiazdkowego luksusowego hotelu. Przede wszystkim czyste i zdrowe powietrze – w mieście brzmi to jak sen, jednak duża ilość terenów leśnych oczyszcza tutejsze powietrze i daje zdrowe wytchnienie.

Baza noclegowa Augustowa jest rozprzestrzeniona również w terenach zalesionych, można spotkać małe hotele czy pensjonaty w miejscach nieco oddalonych od centrum – jest to bardzo atrakcyjne, zwłaszcza dla osób, które chcą uciec od miejskiego zgiełku i po prostu zaszyć się gdzieś na okres swojego urlopu. Nie jest to jednak zawsze takie proste – miejsce do spania z racji wysokiego prestiżu Augustowa, trzeba rezerwować nawet kilka miesięcy wstecz. Szanse, że zaraz po przyjeździe bez uprzedniej rezerwacji znajdziemy komfortowy nocleg oczywiście istnieje, ale nie będzie to najprzyjemniejsze doświadczenie. W końcu przyjeżdżamy tu odpocząć, a nie biegać od hotelu do hotelu i szukać miejsca dla siebie i rodziny.

W tym czasie możemy przecież zobaczyć wiele interesujących miejsc takich jak np. Rynek Zygmunta Augusta. Jest to centralny punkt miasteczka, a wieczorami i nocą jest miejscem kulturalnym oraz towarzyskim. Wszechobecne knajpki, restauracje przyciągają tutaj młodzież. Są organizowane małe koncerty amatorskie. Miasto żyje. Prócz pięknego rynku znajduje się tu również promenada, spokojnie możemy po takowej się przejść i zrelaksować. W pobliży znajduje się również park, w którym możemy na chwilę usiąść i odetchnąć świeżym powietrzem przy dźwięku wody z pobliskiej fontanny. Promenada niedawno przeszła gruntowną modernizację, tym bardziej spacer po niej staje się przyjemniejszy. Jeżeli przejdziemy się kawałek dalej spotkamy tutejsze bulwary, a one wiodą do mostu i Śluzy Augustowskiej.