Na weekend do Serocka

Taxi Serock

Krótkie urlopy i weekendowe wypady stają się coraz popularniejsze wśród Warszawiaków i mieszkańców województwa mazowieckiego. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc są plaża w Zegrzu oraz położone nad Narwią hotele takie jak Narvil czy Jachranka. Większość z tych turystycznych obiektów znajduje się w Serocku, które od lat stara się zyskać miano turystycznej perły Mazowsza, do której dojechać można za pomocą transportu prywatnego, komunikacji autobusowej bądź kursującymi w Serocku taxi.

Gdzie leży Serock?

Położony nad Narwią Serock od wielu lat stanowi idealne miejsce nad krótki urlopowy wypad nad rzekę i odpoczynek na łonie natury dla mieszkańców Warszawy oraz województwa mazowieckiego.  Miasto leży około 35 kilometrów od centrum stolicy polski na pograniczu Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Ciechanowskiej na wzgórzu, z którego rozciąga się widok na Narew, Bug oraz Jezioro Zegrzyńskie.

Ciekawe atrakcje w Serocku i nad Narwią

Z uwagi na usytuowanie w terenach leśno-rolnych w bliskim sąsiedztwie jeziora, Serock oferuje zarówno aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jak i spokojny relaks nad brzegiem jeziora.

Oprócz plaży w Serocku, gdzie można odpocząć na ogrzanym letnimi promieniami słońca piasku bądź popływać na strzeżonej plaży w czystych wodach Narwi, turyści mogą zwiedzać XVI-wieczny kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie znajduje się obraz Stanisława Witolda Bieniasa przedstawiający Bitwę Warszawską, oraz malowniczy rynek miasta.

W mieście znajdują się liczne bary, kafejki oraz restauracje takie jak Złoty Lin czy Złoty Okoń serwujące świeże ryby oraz przysmaki Serockiej kuchni.

Zostający na dłużej turyści korzystać mogą z położonych wzdłuż linii brzegowej rzeki licznych hoteli między innymi hotel Narvil, Green Park bądź Hotel Warszawianka.

Jak dojechać z Warszawy do Serocka?

Do Serocka z Warszawy dojechać można zarówno własnym prywatnym transportem, komunikacją publiczną bądź taksówką czy Uberem.

Jeśli jedziesz na jednodniowy wypad z rodziną bądź znajomymi i masz zamiar zrelaksować się przy drinkach i piwie to ze wszystkich sposobów zdecydowanie najlepsze jest taxi. Serock posiada postój taksówek znajdujący się przy ulicy Nasielskiej tuż przy przystanku autobusowym. Jedną z firm obsługujących kursy Warszawa-Serock jest całodobowa taksówka Taxi Serock. Firma oferuje również dowóz zakupów na telefon i bez problemu dostarczy ci artykuły spożywcze do twojego hotelu.

Inną możliwością jest skorzystanie z transportu publicznego. W 2015 roku miasto uruchomiło Lokalną Komunikację Autobusową. Można nią przemieszczać się zarówno między lokalnymi miasteczkami takimi jak Wieliszew czy Jachranka bądź dojechać do Legionowa skąd do Warszawy dowiozą nas autobusy linii 356.

Dodaj komentarz