Najważniejsze atrakcje Nowego Jorku

Nowy Jork to jedno z najchętniej odwiedzanych miast, nic w tym dziwnego, został on rozsławiony na całym świecie dzięki licznym książkom, filmom oraz serialom, dla których był miejscem akcji. Wakacje w Nowym Jorku to z pewnością niezwykła przygoda i wspomnienia na całe życie jednak wśród licznych dostępnych tam atrakcji ciężko wybrać te kilka najważniejszych, które absolutnie trzeba odwiedzić nawet podczas krótkiego pobytu. W tym artykule przedstawiamy listę najważniejszych miejsc turystycznych w największej metropolii Stanów Zjednoczonych.

5 najważniejszych atrakcji Nowego Jorku

1. Statua Wolności

Statua Wolności (ang. Statue of Liberty) czyli symbol wolności i Nowego Jorku. Figurę podarowali Amerykanom Francuzi z okazji 100 rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości. Pomnik umieszczono na Liberty Island u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego. Można podziwiać go z wielu miejsc ale najlepsze zdjęcia zrobimy z promu płynącego po rzece.

2. Central Park

Central Park, położony w centrum okręgu Manhattan, to największy teren zielony w metropolii. Park ma powierzchnię aż 341 hektarów, składa się z wielu rozległych łąk, kilometrów ścieżek dla pieszych i rowerzystów, licznych placów zabaw i miejsc przeznaczonych do uprawiania sportu. Na Central Park najlepiej przeznaczyć cały dzień, jest to miejsce, które pozwala odpocząć od czasem przytłaczającej atmosfery wielkiego miasta.

3. Times Square

Times Square to plac znajdujący się, tak jak Central Park, w najsłynniejszym okręgu Nowego Jorku czyli na Manhattanie. Na skrzyżowaniu Broadwayu i alei Siódmej prezentowane są setki kolorowych reklam świetlnych. Taki widok może nieco przytłoczyć ale dobrze oddaje atmosferę miasta – monumentalnego i zawsze świecącego oślepiającym blaskiem – bowiem Nowy Jork nigdy nie zasypia. Co roku na Times Square organizowany jest największy na świecie Sylwester, w którym na żywo bierze udział nawet milion osób z całego świata.

4. Empire State Building

Innym obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Nowego Jorku jest Empire State Building. To 5 pod względem wysokości budynek w całych Stanach Zjednoczonych. Zbudowany ponad 90 lat temu wciąż zachwyca tłumy turystów odwiedzających go co roku. Wysoki na 443 metry posiada 103 piętra, w tym jedno podziemne. Budynek posiada 2 tarasy widokowe, z których można oglądać panoramę miasta.

5. Bronx Zoo

Bronx Zoo, usytuowany w pięknym Bronx Park, to jeden z największych pod względem powierzchni ogrodów zoologicznych w USA. Został otwarty w roku 1899 i obecnie znajduje się w nim ponad 6 tysięcy osobników należących do ponad 700 gatunków. Istnieje także możliwość, w obecności pracownika zoo, spotkania twarzą w twarz m.in. żyrafy, geparda oraz fenka.

Dodaj komentarz