Podróżowanie z psem – jak zorganizować wyjazd z pupilem?

Podróżowanie z psem – jak zorganizować wyjazd z pupilem?

Wspólne wakacje rodzinne to marzenie wielu ludzi. Jednak dla niektórych może okazać się niemożliwe. Czy oby na pewno? Sporo osób obawia się podróży z pupilem. Nie wie, jak zorganizować tego rodzaju wyjazd i czy w ogóle jest to wykonalne? Co zatem z robić ze zwierzakiem podczas podróży? Czy podróżowanie z psem zawsze jest kłopotliwe?

Podróżowanie z psem – opieka nad pupilem

Jak się okazuje wspólny wyjazd z psiakiem jest możliwy, a wręcz coraz bardziej popularny. Wiele osób czy branż otwiera się na przyjęcie małych stworzeń żywych, a nawet przygotowuje dla zwierzaków i ich właścicieli specjalne oferty. Aby wypoczynek ten był spokojny i zgodny z zasadami warto go dobrze przemyśleć, jak również zorganizować. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Jakie należy załatwić formalności przed podróżą? O czym nie wolno zapomnieć? Jak przygotować psa na wakacje?

Zasady podróżowania z pupilem

Przed wyjazdem na wakacje należy upewnić się, że zwierza jest zdrowy i nic nie stanie mu się podczas wyjazdu. Nie powinien on odczuwać strachu, niepokoju czy zdezorientowania. Dlatego też przed decydującą podróżą należy pieska uczyć i przyzwyczajać do innych warunków niż domowe. Ponadto warto przygotować odpowiednie wyposażenie, który przyda się zarówno podczas samej podróży, jak i w trakcje pobytu w wybranym miejscu. Co jeszcze należy zorganizować i załatwić przed takim wyjazdem? Oto lista rzeczy, o których nie wolno zapomnieć:

  • wybór transportu – najwygodniejszym zarówno dla podróżujących, jak ich zwierzaka środkiem transportu będzie własny samochód. Dzięki niemu możliwe jest przygotowanie miejsca dla pupila, jak również robienie przerw w dowolnym momencie – w celu nakarmienia, napojenia psa lub wyprowadzenia na krótki spacer. Warto wybrać i dostosować długość trasy, która nie będzie obciążała psychicznie oraz fizycznie naszego podopiecznego. Podróż samolotem jest nieco bardziej wymagająca – psy najczęściej przewożone są w klatce w luku bagażowym. Przed tego rodzaju transportem należy przeczytać zasady przewożenia zwierzaków, zakupić mu bilet oraz przeprowadzić odpowiednie badania. Małe pieski – do 8 kg mogą być przewożone na pokładzie w odpowiednio dostosowanym transporterze.
  • paszport dla psa – wyjazdy zagraniczne do wielu z państw wymagają posiadania osobnego paszportu dla psa, jak również książeczki zdrowia z zaznaczonymi szczepieniami.
  • rezerwacja noclegu – przed podróżą należy wyszukać i zarezerwować hotel, apartament lub pokój, który udostępnia pobyt z psem. Wiele z miejsc przygotowuje specjalną ofertę dla pupila proponując posiłki dla niego lub inne atrakcje – psi fryzjer, spa, itp.
  • komfort i zdrowie pieska – w podróż należy zabrać apteczkę dla psiaka, w której będą znajdowały się tabletki zalecone przez weterynarza, bandaże, opatrunki, środki dezynfekcji, narzędzia do obcinania pazurków, itp.
  • podczas podróży wymaga się posiadania smyczy, kagańca i innych środków zapewniających komfort i bezpieczeństwo innym podróżującym przebywającym w miejscach publicznych.

Dodaj komentarz