3 świątynie Indonezji które musisz zobaczyć

Borobodur

Indonezja to niezwykły kraj, który jest zróżnicowany zarówno pod względem przyrodniczym, jak i architektonicznym. Można tam zobaczyć tysiące buddyjskich świątyń, które są wizytówką tego kraju. Wielu podróżników właśnie dla nich odwiedza tamtejsze strony i poznaje ich fascynujące historie. Zobacz jakie świątynie koniecznie musisz zobaczyć, jeśli planujesz wycieczkę po Indonezji.

Świątynia Borobudur

Borobudur to jeden z najważniejszych zabytków Indonezji. Jest to wzgórze świątynne, które wznosi się nad dżunglą, która znajduje się na wyspie Jawa niedaleko miasta Magelang. Szacuje się, że świątynia powstała na przełomie VIII/IX w n.e. Historia Borobudur jest bardzo enigmatyczna – nie do końca wiadomo, czemu świątynia została wzniesiona i krótko po tym opuszczona na długie lata. Bujna roślinność dżungli, w której znajduje się świątynia, szybko ją wchłonęła i sprawiła, że zaczęła przypominać wysokie wzniesienie. Dopiero w dziewiętnastym wieku zainteresowali się nią Europejczycy. Odkryta została w 1814 roku przez brytyjskiego oficera. Krótko potem zaczęto przeprowadzać konserwacje świątyni i odkrywać coraz więcej tajemnic, które skrywała przez wieki. Przez to zyskała duży rozgłos i coraz więcej turystów zaczęło się nią interesować.

Świątynia Pura Lempuyang

To najprawdopodobniej najwyżej położona balijska świątynia. Widok, który można z niej podziwiać, potrafi zaprzeć dech w piersiach nawet osób, które zaznajomione są z krajobrazami Indonezji. Z Pura Lempuyang można podziwiać wulkan Agung, ale żeby to zrobić, trzeba pokonać ok. 1600 schodów, które prowadzą przez dżunglę pełną małp. Jest to miejsce, które powinno się odwiedzić choć raz w życiu, ponieważ można się tam wyciszyć i zapoznać z kulturą Bali.

Świątynia Pura Goa Lawah

To niezwykła świątynia, która została wzniesiona w jaskini, a jej „honorowymi” lokatorami są nietoperze. Przy odrobinie szczęścia będziesz mieć szansę odwiedzić świątynie podczas odprawiania ceremonii. Można wtedy oglądać balijki, które niosą dary dla mistycznego węża wszechświata, który według tamtejszych wierzeń zamieszkuje najgłębsze części jaskini. W czasie takie ceremonii można posłuchać dźwięku bębnów i poczuć zapach kadzidełek. Warto wziąć udział w takich tradycyjnych obchodach, chociażby po to, aby poczuć niezwykły klimat, który temu towarzyszy. Można wtedy przybliżyć się do kultury Indonezji i hinduizmu. Dla Europejczyka będzie to z pewnością coś nowego i fascynującego. Indonezyjczycy są życzliwi i nie mają nic przeciwko turystom, którzy chcą poznać ich kulturę – warto z tego skorzystać.

Dodaj komentarz