Urlopowy niezbędnik, czyli co warto zabrać ze sobą na wakacje

Zwiedzanie Białegostoku- ciekawe miejsca i przyjaźni ludzie.

Nieważne czy zwiedzanie miasta czy tez aktywny urlop w górach. Solidne przygotowanie do urlopu to podstawa. A wierzcie mi mowie to z własnego doświadczenia, które w moich podróżniczych początkach nie było zbyt dobre. Powód? Złe przygotowanie do wyjazdu i chaotyczne załatwianie wszystkiego ostatniego dnia lub tez godzinę przed wyjściem. Skutek: STRES! A to przecież ostatnia rzecz, którą chcemy przeżyć na urlopie, czyż nie?

Urlop w pracy

Przygotowania do urlopu najlepiej rozpocząć od uzgodnienia dni wolnych w pracy. Jeśli chodzi o przedłużenie weekendu i wzięcie spontanicznie jedynie jednego lub dwóch dni wolnego to zazwyczaj pracodawcy nie maja z tym problemu (przynajmniej z naszego doświadczenia – chyba ze wolne pada akurat na termin z klientem, który macie już zaplanowany od pół roku!). W takim wypadku radze wstrzymać się z rezerwacja zanim porozmawiacie z Waszym przełożonym. Czasem jednak trzeba chwytać okazje i rezerwować od razu, w przeciwnym razie najlepsza oferta wakacyjna przejdzie Wam kolo nosa!

Dokumenty

Kiedy już wiemy kiedy wyruszamy w podróż warto się zastanowić jakie dokumenty potrzebujemy w tym czasie. Dokumenty tożsamości oraz karta kredytowa to konieczność przy każdej wyciecze:

Apteczka

Nieważne dokąd się wybierasz zawsze powinieneś mieć przy sobie podstawowe wyposażenie apteczki. Nigdy nie wiadomo, czy zmiana klimatu wpłynie negatywnie na Twoje zdrowie, leki na przeziębienie czy lekarstwa przy problemach żołądkowych to nieodzowna część naszego bagażu. A już na pewno nie można zapomnieć o lekach branych regularnie:

Niezbędne rzeczy

Oprócz podstawowych rzeczy jak dokumenty czy lekarstwa w walizce lub plecaku powinno znaleźć się miejsce na równie istotne rzeczy, bez których nie możemy wyobrazić sobie naszego urlopu. Do tej kategorii należy taki asortyment jak aparat fotograficzny i ładowarka, ładowarka do naszego telefonu komórkowego, okulary przeciwsłoneczne i kapelusz, krem do opalania i wiele innych rzeczy, które z pewnością spełnią swoja funkcje i nie będą tylko bezużytecznie zajmować miejsca w naszym bagażu:

Kosmetyki

Oczywiście nie możemy zapomnieć o kosmetykach. Jak dużo ich możemy zabrać i w jakich rozmiarach zależy w dużej mierze od tego, czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy tez z walizka. W przypadku podróży z bagażem podręcznym pamiętajcie, aby zawsze przed pakowaniem zapoznać się z zasadami dotyczącymi bagażu podręcznego danej linii:

LOT
Ryanair
Wizz Air
Air Berlin
Lufthansa
Norwegian
Germanwings

Ogólnie rzecz biorąc panuje jednak zasada: „Nie zabieraj ze sobą całej łazienki na urlop!” Wiem ze nie jest to najłatwiejsze i zawsze ma się wrażenie, ze ciągle jest za mało. Międzyczasie możemy jednak dostać we wszystkich sklepach kosmetycznych małe rozmiary wielu produktów, których używamy na co dzień. Skorzystaj z tego! Zobaczysz jak wiele miejsca uda Ci się zaoszczędzić w Twojej kosmetyczce. Ja zbieram zawsze przeróżne próbki, np. perfum, kremów, szamponów (czy to z gazet, czy przy kupnie innych produktów w drogeriach) i zawsze wykorzystuje je w czasie mojego urlopu. Aby ciężar Twojej kosmetyczki nie zajmował połowy dopuszczalnego ciężaru Twojego bagażu, przygotowałyśmy dla Ciebie listę podstawowych rzeczy:

Ubrania

Odwieczny problem „W co mam się ubrać?” powinien zostać zapomniany na czas wakacji. Nie chodzi o to, żeby przez cały czasu urlopu chodzić zaniedbanym i w brudnych rzeczach. W żadnym wypadku! Chodzi głownie o to, aby „strategicznie” wybrać potrzebne ubrania na wyjazd, czyli np. w podobnym stylu i pasujących do siebie kolorach i odcieniach. Jeśli krótkie spodenki to w neutralnym kolorze, tak żeby każdy t-shirt do nich pasował. Jeśli buty to takie, które możemy założyć i na romantyczna kolacje a i na popołudniowy shopping. U mężczyzn sprawa jest z pewnością o wiele prostsza 🙂

Dodaj komentarz