Wycieczka na własną rękę – jak się przygotować?

Wyjazd z biurem podróży jest bardzo wygodny, bo tak naprawdę o nic nie trzeba się martwić, za wszystko odpowiada organizator wyjazdu. Samodzielnie planowana wycieczka może jednak okazać się równie ciekawa i do tego tańsza. Jak się za to zabrać?

 

Jak dojechać na miejsce?

Podróż po Europie jest stosunkowo prosta, bo łatwo trafić na tanie bilety lotnicze, są promocje na pociągi, można złapać stopa albo poruszać się lokalnymi środkami transportu. Wyjazd na inny kontynent niemal zawsze oznacza podróż samolotem, chyba że ma się do dyspozycji bardzo dużo czasu.

 

Podróże na długie dystanse są wyraźnie droższe, ale i tutaj da się upolować atrakcyjne promocje, choć zazwyczaj oznacza to przesiadki, nawet w kilku różnych miejscach.

 

Gdzie szukać noclegów?

Każdy kraj ma swoją specyfikę jeśli chodzi o bazę turystyczną. Na takich stronach jak https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/kuba/ można sprawdzić, gdzie są najlepsze warunki noclegowe, ile kosztuje wynajęcie pokoju i jak zarezerwować sobie miejsce. W planach mamy nocowanie w namiocie? Warto się upewnić, jak to wygląda w danym kraju i czy rozbicie namiotu na dziko nie zakończy się problemami.

 

Co będziemy jeść?

Wyżywienie to obok noclegu drugi najważniejszy wydatek. Na bardzo daleką podróż nie ma sensu zabierać ze sobą żywności, ale nie zaszkodzi sprawdzić, czy w odwiedzanym kraju bardziej się opłaca robienie zakupów i samodzielne gotowanie, czy stołowanie na mieście. Poza ceną jest jeszcze kwestia zdrowotna – w krajach egzotycznych różnie bywa z szykowaniem posiłków i dla gości z zagranicy taka uczta może się zakończyć dolegliwościami żołądkowymi.

 

Co jest ciekawego do zobaczenia?

Przed wyjazdem dobrze jest określić charakter swojej wycieczki. W planach jest spokojny wypoczynek blisko plaży? Szukamy po prostu atrakcyjnego kurortu w pobliżu morza. Chcemy zwiedzić więcej miejsc? Planujemy trasę wycieczki objazdowej, zaznaczając na mapie wszystkie atrakcje, które zamierzamy zobaczyć.

 

Co zabrać ze sobą?

Przed spakowaniem się na wyjazd warto zajrzeć do poradnika dla turystów, na przykład na stronę https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/oman/, gdzie można sprawdzić co w danym miejscu będzie nam potrzebne. Na pewno nie może zabraknąć w bagażu podstawowych środków higieny, leków przeciwbólowych i na zatrucia pokarmowe, dokumentów, gotówki oraz mapy odwiedzanego kraju.

Dodaj komentarz