Zdrowie intymne – podstawa to higiena

Zdrowie intymne – podstawa to higiena

To prawda, że infekcję intymną złapać nad wyraz prosto – może ją spowodować ogrom, z pozoru błahych przyczyn. Zwłaszcza narażone są dziewczyny aktywne, które spędzają czas na basenie czy sali treningowej oraz korzystają z publicznych toalet, prysznicy czy jacuzzi. Nie oznacza to mimo wszystko, że w obawie o własne zdrowie musimy pomijać wszelkie owe miejsca dużym łukiem. Zachowując właściwe środki rozwagi trzeba przecież prosto wyeliminować problem zakażenia.

Higiena na co dzień

Zachowaj właściwą higienę miejsc intymnych. Podmywaj miejsca intymne dwa na dzień – najrozsądniej pod bieżącym strumieniem płynu (natrysk lub bidet). Używaj substancji lub emulsji o właściwym pH (5,5). W stanach narażenia na dolegliwości intymne posmaruj miejsca intymne ochronnym środkiem. Stroń od produktów z substancjami barwiącymi, konserwantami oraz składnikami zapachowymi. Nie zapominaj, że im zdecydowanie bardziej naturalne skład emulsji, tym lepiej.

Pielęgnacja

Mycie oraz osuszanie okolic intymnych wykonuj w stronę od przodu do tyłu, by stronić od przenoszenia zakażenia z obrębie odbytu. Emulsje oraz płyny rozprowadzaj ręką. Unikaj lub często zmieniaj gąbki – są siedliskiem bakterii! Nie używaj owej samej maszynki do golenia miejsc intymnych, pach oraz nóg – na takiej maszynce pozwalają pozostać resztki kremu do depilacji nóg czy balsamu, których zawartość w partiach intymnych nie jest zalecana.

Stałe zasady

Używaj osobnego ręcznika do higieny intymnej a także troszcz się o to, by był suchy bezpośrednio przed każdym kolejnym wykorzystaniem. Różnicuj go nie rzadziej niż raz tygodniu. Nie dziel go z innymi domownikami! Obojętnie na miejsce pobytu, weź ze sobą własny ręcznik i przetestowany produkt do pielęgnacji miejsc intymnych. Syntetyczną bieliznę i stringi zamień na przewiewną, bawełnianą bieliznę. Pierz ją osobno lub ręcznie – używaj do owego subtelnych sposobów piorących, które nie obejmują substancji drażniących. Wkładki higieniczne zakładaj jedynie w okresie, gdy maź jest obfita a także różnicuj je systematycznie. Stroń od irygacji pochwy, długich gorących kąpieli oraz nagminnego stosowania tamponów, ponieważ powodują one zakłócenia ochronnej mikroflory.

Dodaj komentarz