Zwiedzanie Białegostoku- ciekawe miejsca i przyjaźni ludzie.

Białystok położony jest we wschodniej Polsce i jest stolicą województwa podlaskiego. Jego cechą charakterystyczną jest wielokulturowość. W mieście obok katolików żyją wyznawcy prawosławia, a we wsiach położonych nieopodal Białorusi spotkamy Tatarów.

Małżeństwa mieszane są tu na porządku dziennym, a prawosławni i katolicy żyją w przyjaźni.
Ciekawe miejsca w Białymstoku to między innymi Pałac Branickich, mieszczący się na terenie białostockich Plant. W pobliżu znajduje się ciekawe Muzeum Farmacji, a także pomnik psa Kawelina. Na zwiedzanie pałacu możemy wybrać się z przewodnikiem.

Gdy zastanawiamy się, co zobaczyć w Białymstoku, powinniśmy skierować swoje kroki do największej w Polsce cerkwi Świętego Ducha na dzielnicy Antoniuk. Cerkiew wieńczy wspaniała kopuła, która lśni w słońcu żywym złotem i jest widoczna z odległości kilku kilometrów.
Szukając, jakie ciekawe miejsca w Białymstoku są warte uwagi, możemy też skorzystać z ofert muzealnych. Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, czy pełne zabytkowych wnętrz Muzeum Historyczne zapewnią nam dawkę historycznej wiedzy o Białymstoku.

Oprócz muzeów możemy też odwiedzić nowo powstałe fantastyczne Epicentrum. Znajduje się ono w budynku Stadionu Miejskiego i jest najlepszą wystawą w całej wschodniej Polsce. Muzeum jest wzorowane na Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając Epicentrum nie musimy obawiać się tłumów, a obsługa jest nie tylko profesjonalna, ale i po białostocku serdeczna i swojska.

Białystok, czy warto pojechać?

To pytanie retoryczne, ponieważ w stolicy Podlasia o każdej porze roku można wyśmienicie się bawić. Latem możemy skorzystać z miejskiej plaży Dojlidy, popływać kajakiem, rowerem wodnym lub po prostu odpoczywać.
Kompleks Dojlidy otoczony jest przez liczne nowoczesne place zabaw i siłownie. Znajduje się tam także deptak oraz bogata sieć gastronomiczna.
Na plaży pogramy w siatkówkę lub piłkę plażową, a także obejrzymy zmagania białostockich drużyn piłki plażowej.

Ciekawe miejsca w Białymstoku, to również darmowe mini zoo z żubrami i niedźwiedziami w roli głównej. Zwierzyniec znajduje się w Parku Zwierzynieckim.
Osoby, które nie wiedzą, co zobaczyć w Białymstoku, mogą skorzystać z informacji turystycznej, która ma swoją siedzibę w bramie Pałacu Branickich.

Białystok- przyjazne miasto

Białegostoku nie da się nie lubić. Każdy kto myśli -Białystok, czy warto pojechać, nie powinien zbyt długo się zastanawiać, bowiem miasto przyjmuje każdego z otwartymi ramionami.
W Białymstoku spotkamy też studentów z całego świata. Nikogo tu nie dziwi widok ciemnoskórych młodych obcokrajowców. Białystok ma jedną z najlepszych Akademii Medycznych na świecie, a także szczyci się obleganą Politechniką Białostocką.

Szukając podpowiedzi, co zobaczyć w Białymstoku możemy też zwiedzić Operę Podlaską, Katedrę, eksplorować piwnice Teatru Lalek lub przejść się dawnym śladem żydowskich dzielnic. W sezonie wyruszymy na darmową wycieczkę po Białymstoku, tzw. ogórkiem, czyli zabytkowym autobusem.
Białystok to niezwykle piękne i zarazem niedrogie miasto. Jest spokojne i przyjazne. Stanowi też zaciszną zieloną oazę, pełną parków, lasów i łąk kwietnych, które latem przyciągają wzrok feerią barw i pozwalają na upragniony odpoczynek.

Dodaj komentarz