5 seriali, które warto nadrobić na urlopie

Wielu z nas marzy o tym, aby podczas urlopu po prostu usiąść w dresie przed ekranem i nadrobić zaległości serialowe. Często nawet wyjeżdżamy, lecz wieczorem, po zwiedzaniu, chcemy zająć głowę lekką fabułą lub nieco bardziej interesującym tematem. Oglądanie seriali jest świetną rozrywką a obecne produkcje dają widzowi wysublimowaną i intelektualną rozrywkę.

Opowieść podręcznej

Ostatnimi czasy powstało wiele seriali, które w sposób socjologiczny tłumaczą rzeczywistość, pokazując ją w nieco krzywym – często przerażającym – zwierciadle. Seriale online udostępnia player.pl, proponują one zarówno czystą rozrywkę, jak i głębszą, psychologiczno -socjologiczną obserwację. Taki nurt prezentuje właśnie serial „Opowieść Podręcznej”, oparty na prozie Margaret Atwood. W serialu obserwujemy historię Gilead – kraju, jakim stały się Stany Zjednoczone na skutek przewrotu, po którym zaczęło w nim obowiązywać prawo oparte w dużej mierze na księgach Starego Testamentu, oraz June, bohaterki, która stała się jedną z „podręcznych”. Kobiety w serialu pełnią funkcję rozrodczą i służą rodzinom z wyższych klas, które nie mogą mieć dzieci. Ponieważ wszystko odbywa się zgodnie z „prawem naturalnym”, są one własnością danej rodziny, a właściwie mężczyzny, który zgodnie z zamysłem, jest w danym społeczeństwie patriarchalnym władcą.

Jak Nas Widzą

”Jak Nas Widzą” jest piękną i gorzką opowieścią, opartą na prawdziwej historii. W serialu piątka czarnoskórych nastolatków zostaje niesłusznie oskarżona i skazana za gwałt. Bohaterowie zostają oczyszczeni z zarzutów dopiero po 13 latach. Serial pokazuje każdą osobę indywidualnie, bez moralizowania i wygładzania rzeczywistości. To serial mocny, zachęcający do zadawania pytań, i definitywnie godny polecenia.

Fleabag

Jeśli szukasz lekkiej, a jednocześnie inteligentnej rozrywki, „Fleabag” jest czymś, co sprawi, że lekki uśmiech pojawi się na Twoich ustach. To serial oparty na sztuce teatralnej, który podczas produkcji nie stracił niczego ze swojego rozmachu. Jest to historia młodej kobiety, która zmaga się z problemami natury finansowej i związkowej, dodatkowo przeżywając samobójstwo najlepszej przyjaciółki. Jednym z ciekawszych wątków serialu jest rodzące się w drugim sezonie uczucie głównej bohaterki i katolickiego księdza.

Wielkie Kłamstewka

Jeśli lubisz dramaty rodzinne i psychologiczne portrety, „Wielkie Kłamstewka” będą serialem, od którego nie oderwiesz oczu. To oparta na podstawie powieści Lian Moriarty seria opowiadająca o trzech kobietach i ich relacjach rodzinnych, które bardzo szybko okazują się toksyczne. Serial zadaje czytelnikowi pytanie na temat tego, czym tak naprawdę jest przemoc, i gdzie leży nasz granica.

Sex Education

Wielu z nas lubi seriale dla nastolatków. „Sex Education” to jedna z najciekawszych produkcji tego typu. W serialu oglądamy perypetie kilkorga nastolatków i związane z nimi problemy łóżkowe. Każdy odcinek zaczyna się od kłopotów seksualnych jakiejś pary, którą ma zadanie „uleczyć” główny bohater.

Dodaj komentarz