Bieganie dla otyłych

Bieganie dla otyłych

Dzisiaj coraz więcej osób interesuje się zdrowym trybem życia – na porządku dziennym jest już widok biegających osób w parkach czy na ulicach miast. Coraz więcej z nas także zaczyna uczęszczać na siłownię. Po co całe to poświęcenie? Oczywiście po to, aby zadbać o wygląd swojego ciała czy chociażby swoje samopoczucie. Zdecydowanie warto uprawiać sport – to nie tylko zdrowie i dobre samopoczucie, ale także ogromna dawka pewności siebie.

Czy bieganie dla otyłych to sport dla Ciebie, jeśli jesteś osobą otyłą. Jak zacząć biegać mając znaczną nadwagę?

Bieganie – idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Jeśli borykasz się z nadwagą, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zacząć zrzucać zbędne kilogramy. Wbrew pozorom to nie takie trudne – oczywiście tylko wtedy, kiedy masz w sobie odpowiednią dawkę motywacji. Ta jest kluczowym elementem przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian do swojego życia – także tych w kwestii wyglądu. Zakładamy jednak, że jeśli czytasz ten artykuł, to masz już jasno określony cel i chcesz dowiedzieć się, jak go osiągnąć w zdrowy sposób.

Najlepszym sposobem na odchudzanie, i właściwie jedynym zdrowym jest wprowadzenie do swojego życia większej ilości aktywności fizycznej, z jednoczesnym obcięciem kalorii z codziennie spożywanych posiłków. Brzmi całkiem łatwo, prawda? Ponieważ to naprawdę całkiem proste! Spalać kalorie możesz dzięki treningom cardio. Skutecznym cardio jest bieganie – na coraz większe dystanse, potem coraz szybciej, aż w końcu wprowadzenie do treningu interwałów.

Zacznijmy jednak od początku…

Czy bieganie dla otyłych to dobry pomysł?

Sytuacja może wyglądać nieco trudniej, jeśli borykasz się z dość dużą nadwagą. Zbyt wiele dodatkowych kilogramów może na początku uniemożliwić Ci bieganie. Osoby otyłe nie powinny rozpoczynać swojej przygody z aktywnością fizyczną od biegania. Ta aktywność bowiem dość mocno obciąża kolana, a dodatkowe kilogramy mogą nie wpłynąć korzystnie na ich stan. Jednak nie martw się – do celu uda Ci się dobiec, jeśli odpowiednio wystartujesz!

Na początek zacznij od spacerów, potem od szybszego marszu. W ten sposób już stracisz pierwsze kilogramy, jeśli dodatkowo zmniejszysz ilość spożywanych kalorii. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać – warto obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie, i na tej podstawie rozpoczynać przygodę z odchudzaniem.

Teraz możesz zacząć biegać – pamiętaj, że lepiej biegać dłuższe dystanse krótszym tempem, przeplatanym na początku z marszem, niż forsować się na krótkich dystansach. Z czasem zmniejszaj długość marszu, zwiększając długość biegu.

 

Dodaj komentarz