Co zabrać do jedzenia do Chorwacji?

Co zabrać do jedzenia do Chorwacji?

Podróże za granicę stają się coraz bardziej popularne – być może z tego powodu, że nie różnią się znacznie kosztowo od wyjazdu na wakacje w Polsce. Polacy chętnie wybierają Chorwację, jest to jeden z naszych ulubionych kierunków podróży. Do Chorwacji wielu z nas wybiera się samochodem, a co za tym idzie – zabieramy ze sobą swoje własne jedzenie na drogę, a czasem nawet na pobyt na wakacjach, by dodatkowo zaoszczędzić. Jeśli nie masz pomysłu, co zabrać do Chorwacji do jedzenia 2020, koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Najlepsze produkty do zabrania ze sobą w podróż

Wybierając się na wakacje, z pewnością wiesz, że taka przyjemność potrafi kosztować. Większość z nas na szczęście jest w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie wakacje chociaż raz w roku, jednak warto pomyśleć nad tym, jak na nich zaoszczędzić. Świetnym sposobem, będzie zabranie ze sobą na wycieczkę do Chorwacji własnego jedzenia. Jeśli jedziecie swoim samochodem, to rozwiązanie może okazać się naprawdę bardzo dobre. Wiemy przecież, jak drogie potrafi być jedzenie na stacjach czy w restauracjach zlokalizowanych przy autostradach. Ze sobą możecie zabrać równie pyszne jedzenie jak to, które kupicie po drodze, a przy okazji zostanie Wam w kieszeni może nawet kilkaset złotych.

Na podróż samochodem warto zabrać takie produkty, które szybko się nie psują. Możecie oczywiście zaopatrzyć się w małą lodówkę podróżną, jeśli macie większy samochód. Zakładając jednak, że nie dysponujecie taką, weźcie takie produkty, które będą mogły jechać w samochodzie około 12 godzin – właśnie tyle średnio trwa podróż prywatnym autem z Polski do Chorwacji.

Zabierz więc pieczywo, kabanosy, batony, musy owocowe czy wafle ryżowe. Ważne, aby te produkty nie psuły się szybko w temperaturze nieco wyższej, niż ta panująca w lodówce, oraz aby nie zajmowały przesadnie dużo miejsca w bagażniku.

Co warto zjeść w Chorwacji?

Twoja podróż własnym samochodem do Chorwacji udała się – gratulacje! Teraz z pewnością masz chęć na zjedzenie czegoś ciepłego i naprawdę pełnowartościowego. Warto, będąc na wakacjach za granicą, skosztować przysmaków jedzonych przez tamtejszych mieszkańców. Co warto spróbować, będąc na wakacjach w Chorwacji? To oczywiście owoce morza! Cóż innego mogłoby być przysmakiem w kraju śródziemnomorskim, prawda? Kuchnia w Chorwacji to także aromatyczne przyprawy, dania z oliwą, serami. Dla zwolenników dań mięsnych także znajdzie się pyszny obiad w każdej restauracji w Chorwacji.

 

Dodaj komentarz