Przylądek Dorsza – turystyczny przylądem Nowej Anglii

Zwiedzanie Białegostoku- ciekawe miejsca i przyjaźni ludzie.

Nowa Anglia to region Stanów Zjednoczonych, który jest doceniany przez wielu turystów. Półwysep Cape Cod to chyba najbardziej znane miejsce na letni odpoczynek. Cape Cod – Przylądek Dorsza to typowo turystyczna lokalizacja, znany cel wakacyjny amerykańskich polityków i gwiazd. Jest to również ważne miejsce historyczne dla Stanów Zjednoczonych, bo to tu w 1620 roku przybyli pierwsi Pielgrzymi, którzy założyli kolonię Plymouth. Cape Cod znany jest z takich produktów jak żurawina, owoce morza i homary, a swoją nazwę zawdzięcza obfitości tego rejonu w Dorsze. Miasteczko Hyannis zapisało się w historii ze względu na to, że prezydent John F. Kennedy przyjeżdżał tu z rodziną przez całe swoje życie. Co jeszcze kryje w sobie półwysep Cape Cod?

Hyannis, Cape Cod.

Mieszkałam w tym małym miasteczku przez trzy miesiące jako uczestnik programu work & travel. Miałam ogromne szczęście, że trafiłam do nadmorskiej miejscowości. Po pracy, albo w wolne dni mogłam wygrzewać się na plaży i czytać książki. Hyannis bardzo mi się spodobało. Urocze domki i przepiękne widoki można tu spotkać na każdym kroku. Dużym minusem są niestety ceny wynajmu mieszkań, bo w sezonie zaczynają się od $2000 za tydzień.

Hyannis i rodzina Kennedy’ch

W centrum Hyannis znajduje się wiele znaków upamiętniających wizyty i zamiłowanie Johna F. Kennedy’iego i jego całej rodziny do tego miejsca. Nieopodal portu w Hyannis znajduje się memoriał JFK, a w centrum na Main Street muzeum poświęcone jego osobie. Dlatego, że rodzina Kennedych była ciągle w rozjazdach i John nie widział się na co dzień z rodzeństwem, organizowali wspólne wypady do Hyannis. Uwielbiali żeglować i spacerować po plaży. Senator Edward M. Kennedy powiedział, że lata spędzone w Hyannis to najszczęśliwsze chwile w życiu prezydenta JFK. Sam John F. Kennedy podczas swojej prezydentury powiedział „Zawsze wracam na Cape Cod i spaceruję po plaży kiedy mam do podjęcia bardzo trudną decyzję. The Cape to jedyne miejsce gdzie mogę myśleć i być sam.”

John F. Kennedy znany był ze swych licznych romansów i miłosnych podbojów. W latach czterdziestych, gdy młody JFK wstąpił do marynarki wojennej, poznał Ingę Arvad Fejos. Kobieta miała być aktorką, dziennikarką i zwyciężczynią konkursu Miss Danii. John zabrał ją ze sobą właśnie do Hyannis, podobno z zamiarem zawarcia małżeństwa, lecz w porę otrzymał sygnał od amerykańskich służb specjalnych, iż Inga prawdopodobnie jest szpiegiem hitlerowskich Niemiec.

Rozrywka na Cape Cod

Hyannis to miasteczko oferujące przepis na udany relaks. Najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu jest oczywiście żeglarstwo. Polecaną plażą w Hyannis jest bezapelacyjnie Kalmus Beach. Oprócz żeglowania popularny jest mini golf dedykowany jako rozrywka dla najmłodszych, ale dorośli też mogą się dobrze bawić. Niestety ja byłam najgorszym graczem. Weekendowe wieczory można spędzać na koncertach w Melody Tent. Możliwości odpoczynku jest tu bardzo dużo. Samo Cape Cod ma wiele do zaoferowania. Popularne są wycieczki na wyspy Nantucket i Martha’s Vineyard. Na samym końcu półwyspu znajduje się miasteczko Provincetown, z którego odpływają liczne promy, oferujące obserwowanie waleni tzw. ‚whale watching’. Za ok. $40 od osoby można udać się w trzygodzinną podróż statkiem na podglądanie wielorybów. Provincetown oprócz plaż i portu, znane jest również jako gejowska miejscowość turystyczna.

Dodaj komentarz