Bułgaria – ulubiony wakacyjny kierunek Polaków

Bułgaria – ulubiony wakacyjny kierunek Polaków

Bułgaria stała się w tym roku jednym z chętniej wybieranych przez Polaków kurortów wakacyjnych. Wiąże się to zapewne z kwestiami bezpieczeństwa w krajach arabskich, ale też Grecji, którą zalała fala uchodźców. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do państw takich jak Egipt, Tunezja, czy Turcja, które od lat stanowiły mekkę polskich wczasowiczów.

Kusiły głównie niskie ceny, ale też piękne hotele i gwarantowana pogoda. Obecnie zmienia się ranking najchętniej wybieranych kierunków turystycznych w polskich biurach podróży. Szczytowe miejsca w tym roku zajmują wczasy Chorwacja, Hiszpania, Włochy i wspominana już Bułgaria. Z wszystkich wymienionych państw, Bułgaria wydaje się być najtańsza.

Koszt spędzenia 7 dni w sezonie (lipiec/sierpień) w hotelu pięciogwiazdkowym w opcji all inclusive waha się w granicach 2500-3000 tysiące złotych. Warto oczywiście polować na oferty last minute, dzięki którym nierzadko udaje się zmniejszyć te koszty o połowę. Jeśli ma się możliwość wyjazdu na wakacje poza sezonem, warto wybrać takie miesiące jak maj, czerwiec, czy wrzesień. Wiąże się to z niższą ceną skierowania, uniknięciem tłoku na publicznych plażach, w barach i kawiarniach, ale również z bardziej przystępnymi warunkami pogodowymi. Osoby, które źle znoszą upały, w maju i wrześniu odpoczną w przyjemnej temperaturze, sprzyjającej wycieczkom krajoznawczym. Bułgaria słynie z pięknych widoków, pięknych, piaszczystych plaż i z bogatej tradycji i historii wyrażającej się w licznych zabytkach.

Będąc w Bułgarii warto odwiedzić takie miejsca jak na przykład Kaliakra – rezerwat przyrody z charakterystycznymi skalnymi ścianami, schodzącymi pionowo w dół w morze, obfitującymi w liczne jaskinie i podwodne groty. Na liście miejsc godnych uwagi nie można również pominąć skalnego miasta Bełogradczik, które kusi turystów śladami prehistorii – malowidłami na skałach, które zachowały się do dziś. Większość bułgarskich zabytków wkomponowana jest w przepiękne górskie krajobrazy, tak jak na przykład Rilski Monastyr, czy Melnik. Magiczne krajobrazy, zabytki i piękna pogoda to kwintesencja Bułgarii, którą zwiedziły już miliony Polaków.

Dodaj komentarz