Czy warto zrezygnować z luksusów na korzyść wakacji pod namiotem?

Czy warto zrezygnować z luksusów na korzyść wakacji pod namiotem?

Obecnie nawet luksusowe kurorty w egzotycznych lokacjach nie są już tak niedostępne dla przeciętnego obywatela. Wielu może chociaż raz na jakiś czas wypocząć w bardzo dobrych warunkach.W związku z tym bardziej tradycyjne metody wypoczynku powoli tracą na popularności. Są jednak wciąż tacy, którym właśnie ten sposób spędzania czasu wolnego odpowiada najbardziej. Więc czy warto zrezygnować z luksusów na korzyść wakacji pod namiotem?

Wakacje pod namiotem oznaczają znaczne oszczędności

Chociaż wiele osób stać już na luksusowe wakacje, wciąż jest to niemałe obciążenie finansowe. Nawet najbardziej podstawowe pakiety oferowane przez biura podróży często  rozpoczynają się od kosztów rzędu kilku tysięcy złotych za osobę, nie licząc dodatkowych opłat. W porównaniu z tym wakacje pod namiotem mają zdecydowaną przewagę. W końcu tak naprawdę musimy liczyć się tylko z kilkoma wydatkami. Większość osób konieczny sprzęt już ma lub z łatwością może od kogoś pożyczyć. W ostateczności jest też możliwość wynajmu, jeśli nie chcemy bądź nie możemy kupić własnego. Koszt podróży znacznie spada, ponieważ nie są wymagane bilety samolotowe, a jedynie kolejowe, autobusowe lub paliwo, jeżeli zdecydujemy się na podróż samochodem. W zależności od tego gdzie planujemy rozbić nasz namiot być może będziemy jeszcze musieli opłacić wynajęcie miejsca na polu namiotowym, chociaż z reguły nie są to ogromne kwoty. Ostatecznie możemy więc mówić o oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych.

Rezygnacja z luksusów nie równa się gorszej zabawie

Niektórym może się wydawać, że luksusowe kurorty mają więcej do zaoferowania niż wypoczynek pod zwykłym namiotem. Faktycznie, jeśli będziemy rozważać sprawę tylko pod kątem materialnym można odnieść takie wrażenie. Jednak wbrew pozorom pod namiotem także można się świetnie bawić! W zależności od naszej lokacji czekać mogą nas takie atrakcje jak wycieczki po górach lub lasach, pływanie w morzu bądź jeziorze czy opowiadanie historii nad ogniskiem. Wolność od technologii i zgiełku współczesnego świata zapewnia również doskonałą okazję do zacieśnienia więzi między towarzyszami podróży i prawdziwego relaksu od stresu codziennego życia. Rześkie, wolne od zanieczyszczeń powietrze i bliskość natury z pewnością dobrze zadziałają także na nasze zdrowie. Dużo zależy od naszej kreatywności – z pewnością jeśli będziemy chcieli, będziemy w stanie wymyślić masę gier i zabaw, co może być świetną propozycją zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Na pytanie, czy warto zrezygnować z luksusów na korzyść wakacji pod namiotem każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Dodaj komentarz