Domek do wynajęcia Zakopane. Zimowa stolica Polski czeka na Ciebie!

Dzisiejsza pogoda za oknem oznacza tylko jedno. Lato zmierza już ku końcowi i zaczyna ustępować miejsca jesieni. Wiele osób uważa, że to właśnie o tej porze roku polskie góry są najpiękniejsze. Szczyty i korony drzew, podobnie jak pagórki, zaczynają zmieniać kolor na złoty i pozostałe piękne odcienie jesieni. Taka pora roku ze względu na zmniejszoną ilość turystów sprawia, że niejedna osoba pokusi się o niewielki domek do wynajęcia w naszych pięknych, polskich górach.

Dlaczego warto jest wynajmować domek w górach?

Jeśli w najbliższych tygodniach planujesz wziąć urlop i wyjechać na zasłużone, nieco spóźnione wakacje to jest to odpowiedni moment na zdecydowanie się na domek do wynajęcia Zakopane. Nic tak doskonale nie oddaje klimatu panującego w małopolskich górach jak właśnie drewniane domki, które urzekają nas swoimi wnętrzami. W takim miejscu z pewnością uda Ci się oderwać od codziennych problemów i zmartwień. Pobyt w takim domku, bez względu na porę roku,  będzie niezapomnianą przygodą.

Taki domek do wynajęcia daje Ci, jako turyście, znacznie więcej możliwości i swobody. Nie musisz wcześnie wstawać, aby załapać się na hotelowe śniadanie, ani tym bardziej nie musisz z nikim dzielić kuchni i miejsca w lodówce. Domek do wynajęcia Zakopane, to zatem świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, grupy znajomych, zakochanych par, albo samotnych osób, chcących spędzić końcówkę lata w górach.

Domek do wynajęcia Zakopane i okoliczne atrakcje

Decydując się na domek do wynajęcia Zakopane warto jest zastanowić się nad kwestią zobaczenia okolicznych atrakcji turystycznych. Większość osób, które wynajmują domki decyduje się na chodzenie po górach i cieszenie się ciszą na szlakach. Najpopularniejsze z nich prowadzą na Giewont i Morskie Oko. Warto jednak nie poprzestawać na najpopularniejszych miejscach. Wybierając mniej popularne szlaki możemy cieszyć się pięknem gór w samotności. Trudno jednak przez cały wyjazd chodzić wyłącznie po górskich szlakach, skoro okolice zimowej stolicy Polski zachęcają nas wieloma, innymi atrakcjami.

Jeżeli chodzi o okoliczne atrakcje turystyczne, to do wyboru mamy popularne Krupówki, gdzie możemy kupić wiele ciekawych pamiątek. Alternatywą będzie Gubałówka, z której roztacza się piękna panorama naszych Tatr. Będąc w Zakopanem warto także zobaczyć Wielką Krokiew, na której w zimę odbywają się skoki narciarskie. Jeśli szukasz atrakcji, które zaciekawią dzieci – to warto wybrać się do egzotycznej Papugarnii w Zakopanem, albo do Parku Iluzji, czy Domu do Góry Nogami. Atrakcje te spodobają się nawet osobom dorosłym.

Dodaj komentarz