Fototapety z liśćmi – w jakich wnętrzach warto ich użyć?

Modna aranżacja wnętrz w domu, czy w mieszkaniu nie zawsze musi oznaczać gruntownego i kosztownego remontu. Czasem wystarczą drobne i niewielkie zmiany, aby uzyskać spektakularny efekt.

Zmiana koloru ścian, kilka miłych dla oka dodatków, czy dopasowana do stylu fototapeta potrafią wiele zmienić. Jakie trendy sprawdzają się w ostatnim czasie? Czego nie może zabraknąć w nowoczesnym wnętrzu? Jak tanim kosztem odmienić wystrój sypialni i nie tylko? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Aranżacyjne trendy ostatnich miesięcy

Jeżeli chodzi o stylowe aranżacje, to w ostatnich miesiącach dążymy do uzyskania relaksacyjnej harmonii i porządku. We wnętrzach liczy się nie tylko funkcjonalność, lecz także minimalizm wzbogacony pasującymi dodatkami. W tej kwestii niezmiennie sprawdzają się dodatkowe poduszki, puchate dywaniki, dodatkowe rośliny, a także fototapety z liśćmi. Te ostatnie są w szczególności polecane dla wnętrz, w których dominuje biel lub szarość, a także naturalność. Roślinne i zielone motywy na ścianach pozwalają na skuteczny relaks i wyciszenie po ciężkim i wymagającym dniu. Fototapety z liśćmi sprawdzą się nie tylko w sypialni, ale także w salonie.

Równe atrakcyjne dla oka są przestrzenie, w których nie brakuje naturalnych, drewnianych dodatków i prostych mebli. W tej kwestii warto postawić na styl skandynawski, który ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenników. W ostatnich miesiącach równie popularny zaczyna być styl japoński, w którym stawia się na kontrastowość kolorów, naturalność i roślinne motywy.

Fototapety z liśćmi, kwiatami i krajobrazami – tani i szybki sposób na zmiany!

Jak już wspominaliśmy, zmiana aranżacji wnętrza nie musi wiązać się z koniecznością diametralnych, a więc i drogich zmian. Wystarczy odrobina kreatywności, aby z nudnej ściany w salonie lub sypialni, uczynić wyjątkowe miejsce do relaksacji i odpoczynku.

Dobrym pomysłem będzie nie tylko przemeblowanie pokoju, ale także ewentualne odrestaurowanie mebli. Być może nowa narzuta, czy specjalny pokrowiec na kanapę wystarczy, aby wnieść powiew świeżości do wnętrza. Kilka dodatkowych i dekoracyjnych poduszek, wazony czy stojące lampy także wiele zmienią. Oprócz dekoracji warto także pomyśleć o pomalowaniu ścian – np. na biało. Biel podnosi estetyczność pomieszczenia, a przy tym wizualnie je powiększa. Warto przy tym zastanowić się, czy nie warto wzbogacić jedną ze ścian fototapetą z liśćmi lub innym ciekawym krajobrazem. Wcale nie gorszym pomysłem okaże się fototapeta z aglomeracją miejską, czy innym ulubionym widokiem.

Dodaj komentarz