Gdzie pojechać jesienią w Polsce – Toruń miasto, które warto odwiedzić

Gdzie pojechać jesienią w Polsce - Toruń miasto, które warto odwiedzić

Jesienne miesiące to czas kiedy z jednej strony nostalgicznie wspominamy letnie plażowanie i morskie kąpiele, a z drugiej strony, wreszcie nabieramy ochoty na zwiedzenie. O ile upalne sierpniowe dni zachęcały jedynie do leżenia na piasku, o tyle październik i listopad zapraszają do spacerów i odkrywania nowych miejsc. Jednym z miast Polski, które szczególnie warto zwiedzić tą porą roku jest Toruń.

Miasto pierników i Mikołaja Kopernika

Nie może być wizyty w Toruniu, bez kupna i zjedzenia piernika. A nie ma lepszego miejsca na poznanie jego historii niż Żywe Muzeum Piernika. Obiekt ulokowany w bliskim sąsiedztwie starówki, to połączenie muzeum z warsztatami cukierniczymi. A wszystko to z solidną dawką dobrego humoru i uśmiechu. Muzeum zaprasza codziennie na 1,5-godzinne pokazy, podczas którym poznamy historię piernika, jego sekretną recepturę (pamiętajcie, by nikomu jej nie zdradzać!) oraz sami dostąpimy zaszczytu wypieku tego aromatycznego ciastka. Na miejscu dostępny jest również sklep, w którym możemy zaopatrzyć się w toruńskie smakołyki.

Jeżeli chcemy dobrze zaznajomić się z historią miasta, warto udać się do Domu Legend Toruńskich. To kolejne miejsce na mapie miasta, które w zabawny sposób opowie nam część historii Torunia, oraz zaznajomi z kulturą i lokalnymi zwyczajami. Miejsce szczególnie polecane jest rodzinom z dziećmi, ponieważ sposób prowadzenia blisko godzinnej lekcji historii prowadzony jest bardzo zrozumiały i łatwo przyswajalnym językiem.

Jeżeli zwiedzamy Toruń z dziećmi obowiązkowym punktem będzie dla nas Planetarium. Obiekt, w którym obejrzymy astronomiczne projekcje i filmy animowane poświęcone gwiazdom i planetom będą doskonałą lekcją astronomii dla całej rodziny. Wracając z seansu udajmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika, na pamiątkowe zdjęcie. Warto przybliżyć dzieciom postać tego znanego astronoma i opowiedzieć o jego odkryciach.

Krzywa Wieża

Będąc w Toruniu oczywiście nie możemy zapomnieć o jej legendarnym obiekcie czyli Krzywej Wieży. Każdy z nas samodzielnie musi stanąć pod nią, aby upewnić się o jej krzywiźnie, oraz przede wszystkim poznać jej historię.

Piękne widoki i architektura

Toruń to nie tylko zwiedzanie i atrakcje umysłowe, ale też coś dla ducha i oka. Nie ma chyba osoby, która choćby ze zdjęć, czy ujęć telewizyjnych nie kojarzy widoku panoramy nadwiślańskiego Torunia. W rzeczywistości widok ten jest jeszcze bardziej okazały i zapiera dech w piersiach. Warto udać się na drugą stronę Wisły, w celu podziwiania go w całej okazałości. Jeżeli pogoda dopisuje możemy spróbować przedostać się na drugą stronę Wisły statkiem turystycznym, który kursuje po Wiśle kilka razy dziennie.

Zwiedzając Toruń nie da się nie zauważyć natomiast jego charakterystycznego ceglano-gotykowego stylu. Piękne i wysokie rudawo-złote kamienice, tworzą wyjątkową kompozycję. Starówka otoczona ze wszystkich stron ceglanym fortem prezentuje się niczym enklawa, a my czujemy się jak w średniowiecznym mieście, gdzie zatrzymał się czas.

Jak widać Toruń to doskonałe miejsce na jesienną wycieczkę dla całej rodziny. Moc atrakcji, oraz piękne widoki przypadną do gustu każdemu żądnemu doznań i miłośnikom nauki.

Dodaj komentarz