Jak wybrać dobrą ofertę wynajęcia domku na Mazurach?

Urlop w pięknej willi lub domku na Mazurach w atrakcyjnej cenie? Brzmi świetnie. Ale zanim zdecydujemy się zarezerwować wypoczynek nad jeziorem, warto zweryfikować właściciela obiektu, by uniknąć niespodzianek. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych porad, które pomogą nam aktywnie i bezpiecznie wypocząć w wybranym przez nas miejscu noclegowym.

Prawie robi różnicę

W zależności od tego, jakiego typu obiektu szukamy, warto przyjrzeć się uważniej nazewnictwu związanemu z formą zakwaterowania. Przede wszystkim unikakmy wyimaginowanych nazw, które nie mają nic wspólnego z obowiązującymi obecnie formami zakwaterowania. Nazwy typu: hotelik, pensjonacik, motelik pokazują z dużym prawdopodobieństwem, że standard obiektu może być daleki od oczekiwanego i to, czy dany obiekt jest „prawie pensjonatem” może naprawdę robić różnicę.

Przynależność do stowarzyszeń

Warto też uważnie przyjrzeć się działalności obiektu i tego, czy jest on wpisany do ewidencji obiektów turystycznych lub hotelarskich. Dobrze, gdy właściciel obiektu działa w lokalnych lub regionalnych stowarzyszeniach lub organizacjach turystycznych. Daje nam to większą pewność, że mamy do czynienia z faktycznie istniejącym i aktywnie funkcjonującym obiektem.

Zanim zapłacisz zaliczkę

Unikaj płacenia bardzo wysokich zaliczek, sięgających nawet 50 lub więcej procent za pobyt. Jeśli właściciel żąda szybkiego przelania dużej sumy pieniędzy, warto być czujnym i postarać się zweryfikować taką informację. Warto też przed wpłatą pieniędzy zweryfikować dobrze stronę internetową lub wizytówkę danego obiektu.

Ważne by znalazły się tam wszelkie dane kontaktowe obiektu, jak adres, numer telefonu (najlepiej stacjonarny), adres e-mail (najlepiej jeśli nie jest to adres na bezpłatnej poczcie), a nie tylko numer konta i formularz kontaktowy. Jeśli jest podany adres, sprawdźmy profilaktycznie (np. na Google Maps), czy dana ulica i numer faktycznie istnieje.

Sprawdzaj opinie i komentarze

Warto wpisać nazwę obiektu do wyszukiwarki, by zweryfikować, jakie są opinie użytkowników na temat danego obiektu. Większość portali noclegowych posiada system komentarzy i warto wziąć je pod uwagę podczas szukania wymarzonego obiektu na wakacje.

Zwróć uwagę na detale

Sprawdź dokładnie co rezerwujesz, jaki pokój zostanie zabukowany. Jeśli chcesz z balkonem, łazienką i widokiem na morze, upewnij się, że właśnie ten pokój w takim standardzie rzeczywiście będzie na ciebie czekać. Zwróć uwagę na szczegóły, nie tylko na ładną elewację obiektu, ale to jak wygląda w środku. Dobrze gdy obiekt pokazuje pełną galerię zdjęć, by można było się przekonać, jak on faktycznie wygląda.

Data dodania obiektu do bazy noclegowej

Co prawda nie jest to regułą, ale warto zwrócić też uwagę na datę dodania prezentacji obiektu w serwisie noclegowym. Jeśli to „świeża” data, warto dodatkowo zweryfikować taki obiekt (na przykład w innych serwisach lub bezpośrednio dzwoniąc do właściciela). Być może jest to nowy obiekt, który dopiero co uruchomił działalność. Warto jednak tę informację zweryfikować.

Podczas każdego wysokiego sezonu w sieci roi się od oszustów i naciągaczy. Zakładają oni strony internetowe i prezentacje fikcyjnych obiektów, unikają kontaktu bezpośredniego z klientem, wprowadzają fałszywe dane (np. adres który nie istnieje, zdjęcie obiektu z innej miejscowości), żądając wysokich opłat z góry za pobyt. Warto zwrócić na to uwagę, zanim wyjedziemy z rodziną na urlop, by uniknąć przykrych niespodzianej już na miejscu.

Dodaj komentarz