Olej z czarnuszki – naturalny lek na wypadanie włosów

Olej z czarnuszki – naturalny lek na wypadanie włosów

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. Od zmieniającej się pory roku, przez zmiany w gospodarce hormonalnej organizmu, stres po nieodpowiednią dietę. Jednak niezależnie od przyczyny możemy podjąć pewne kroki i zapobiegać lub w znacznym stopniu zmniejszyć wypadanie włosów. Jednym z takich sposobów jest włączenie do codziennej pielęgnacji włosów oleju z czarnuszki.

Czym jest olej z czarnuszki?

Czarnuszka, zwana także czarnym kminkiem, wywodzi się z południowo – wschodniej Azji oraz Azji Mniejszej. Roślina ta już tysiące lat temu była znana i stosowana w medycynie. Obecnie częściej znajdziemy ją w kosmetykach, zwłaszcza tych przeznaczonych do pielęgnacji włosów.

Zawarty w oleju z czarnuszki tymochinon jest przeciwutleniaczem i doskonałym środkiem przeciwzapalnym. Wspomaga leczenie chorób skóry wywołanych bakteriami i grzybami. Związek ten zawiera białka, alkaloidy i saponiny, które wspomagają wzrost włosów oraz spowalniają proces starzenia się komórek. Olej z czarnuszki reguluje cykl wzrostu włosów i stymuluje pracę mieszków włosowych. Odżywia włosy, wzmacnia je oraz niweluje suchość skóry głowy. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Olej z czarnuszki dodawany jest do zazwyczaj do szamponów, olejków oraz innych produktów do pielęgnacji włosów.

Odżywia skórę głowy

Olej z czarnuszki wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, antybakteryjne oraz łagodzące ból. Dzięki temu pomaga utrzymać skórę głowy w odpowiedniej kondycji. Stosowanie olejku z czarnuszki wspomaga również walkę z łupieżem, a także chorobami skóry (np. egzemą i łuszczycą). Pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry oraz równoważy produkcję sebum.

Wspomaga wzrost włosów

Olej z czarnuszki posiada związki przeciwhistaminowe. Leki przeciwhistaminowe stosowane są w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Regularne stosowanie olejku z czarnuszki wspomaga proces leczenia, bez konieczności przyjmowania leków.

Przeciwdziała wypadaniu włosów

Jedną z najbardziej znanych znanych zalet olejku z czarnuszki jest zapobieganie wypadaniu włosów. Olej z czarnuszki jest bogatym źródłem składników odżywczych, które wpływają na kondycję mieszków włosowych oraz samych włosów. Odpowiednio odżywione mieszki włosowe stają się mocniejsze, co zapobiega wypadaniu włosów.

Nawilża włosy

Za nawilżenie i utrzymanie odpowiedniej ilości wody w skórze głowy odpowiedzialny jest naturalny olej wydzielany przez gruczoły łojowe – sebum. Nie każda skóra wytwarza jego taką samą ilość, dlatego też posiadamy różne typy włosów – suche, normalne lub przetłuszczające się. Olej z czarnuszki pomaga regulować produkcję sebum i sprawia, że włosy są odpowiednio odżywione i nawilżone, eliminując przy tym problem przetłuszczania lub przesuszenia.

Dodaj komentarz