Opuchlizna oczu – jak się jej pozbyć?

Opuchlizna oczu – jak się jej pozbyć?

Czy twoje oczy są opuchnięte? Nie jesteś sama. Prawie 80 procent kobiet cierpi na worki pod oczami i obrzęki w pewnym momencie swojego życia. Nasze oczy są pierwszą rzeczą, jaką ludzie w nas zauważają, więc naturalne jest, że chcemy, aby wyglądały na pełne życia i tak piękne, jak to tylko możliwe. Dowiedz się, co powoduje opuchnięcie oczu i jak je zmniejszyć lub całkowicie się go pozbyć!

Co powoduje opuchnięcie oczu?

Opuchlizna oczu zwykle pojawia się w wyniku naturalnego procesu starzenia się lub nagromadzenia się płynu w cienkich warstwach skóry i tkance łącznej otaczającej oczy. Czynniki związane ze stylem życia, takie jak ilość snu i ćwiczeń oraz to, co jesz i pijesz, mogą mieć ogromny wpływ na obrzęki.

Oto niektóre z możliwych przyczyn opuchlizny oczu:

  • Słone potrawy. Spożywanie zbyt dużej ilości soli może prowadzić do zatrzymania płynów w tkankach wokół oczu, a także w reszcie ciała.
  • Odwodnienie. Picie niewystarczającej ilości wody lub picie zbyt dużej ilości alkoholu może również powodować podpuchnięte oczy, ponieważ organizm stara się zatrzymać i przechowywać jak najwięcej wody.
  • Zmęczenie i brak snu. Dobry sen w nocy jest niezbędny dla twojej skóry. Jeśli nie dostarczasz organizmowi co najmniej siedmiu godzin dobrej jakości snu, masz większą szansę na to, że będziesz budzić się z porannymi workami pod oczami.
  • Alergie. Alergie mogą powodować uwalnianie substancji chemicznej zwanej histaminą, co prowadzi do stanu zapalnego i obrzęku skóry wokół oczu. Może to też skłonić cię do pocierania oczu, powodując dalsze obrzęki.
  • Starzenie się. Opuchlizna oczu może również wystąpić jako część naturalnego procesu starzenia. Wraz z wiekiem błona, która ma zatrzymywać tkankę tłuszczową chroniącą oczy w oczodołach, staje się coraz cieńsza i cieńsza, powodując przesuwanie się tłuszczu do przodu, co powoduje opuchnięcia oczu, cienie i worki pod oczami.
  • Inne przyczyny. Innymi możliwymi winowajcami są genetyka, schorzenia, takie jak różowe oko lub choroba tarczycy, stres, płacz, zbyt dużo słońca i spanie z soczewkami kontaktowymi.

Jak pozbyć się opuchniętych oczu

Znasz już możliwe powody opuchlizny oczu. Teraz przeczytaj nasz szybki i łatwy przewodnik i dowiedz się, jak zredukować opuchliznę w zaledwie kilku krokach.

Zmień swoją dietę

Spróbuj ograniczyć spożycie soli. Oznacza to spożywanie mniejszej ilości przetworzonej żywności, takiej jak wędliny, sery, chleb i zupy błyskawiczne. Zamiast tego staraj się jeść więcej świeżych warzyw i owoców. Spożywanie pokarmów bogatych w potas, takich jak banany, jogurt, fasola i zielone warzywa liściaste, może również pomóc w zmniejszeniu retencji wody.

Wysypiaj się

Ponieważ brak dobrej jakości snu może powodować obrzęki skóry pod oczami, warto ustalić wieczorną rutynę. Powinieneś powstrzymać się od picia kofeiny co najmniej sześć godzin przed pójściem spać, ostatni posiłek zjeść około trzech godzin przed snem, zakończyć ćwiczenia co najmniej kilka godzin przed planowanym pójściem spać i nie patrzeć na ekrany urządzeń elektronicznych godzinę lub dwie przed snem. Dobrym pomysłem jest również zapewnienie sobie wystarczającej ilości godzin na sen, pójście spać i wstawanie o podobnej porze. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.aptekakamagra.pl

Pij więcej wody

Picie wystarczającej ilości wody to jeden z najlepszych sposobów na powstrzymanie organizmu przed gromadzeniem płynów i zapobieganie opuchnięciu oczu. Powinnaś dążyć do picia co najmniej ośmiu szklanek (około 2 litry) wody dziennie, aby skóra była dobrze nawilżona, a oczy wyglądały na żywe.

Zrób maseczkę na oczy z ogórka

Pokrój kilka plasterków zimnego ogórka i umieść je na zamkniętych oczach. Oprócz tego, że jest bogaty w przeciwutleniacze (które są świetne, jeśli chodzi o zmniejszanie podrażnień), chłód ogórka z lodówki może pomóc zmniejszyć obrzęk pod oczami w zaledwie 30 minut! Unikaj za to nakładania na skórę lodu, ponieważ może on podrażnić ją za bardzo.

Dodaj komentarz