Parki linowe w Wiśle i okolicach – lista

Parki linowe to popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. W tego typu miejscach przejdziesz tory przeszkód i zintegrujesz się z rodziną na łonie przyrody. W okolicach Wisły możemy znaleźć kilka parków linowych. Poniżej wymieniamy niektóre z nich.

Parki linowe w Wiśle i okolicach

Wisła to urocza miejscowość położona w samym środku Beskidu Śląskiego. Otoczona górami, oferuje liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Jedną z najczęściej wybieranych form spędzania wolnego czasu są parki linowe. W samej Wiśle znajduje się między innymi niewielki park linowy BC Cross, który oferuje wiele atrakcji, jednak tylko dla zorganizowanych grup.

Aby znaleźć prawdziwe atrakcje, dla każdego, warto wypuścić się nieco dalej, na przykład do sąsiadującej z Wisłą Istebnej, gdzie znajduje się park linowy o różnorodnych trasach Base Camp. A na jakie atrakcje możemy w nim liczyć?

Mamy tutaj drzewo wspinaczkowe, zjazdy tyrolskie, strzelnicę plenerową, a także trasy tylko dla dzieci. W czasie wiosenno-letnim na terenie parku gości Food Track Jam Jam, w którym można skorzystać z bogatej i smakowitej oferty gastronomicznej. Base przygotowuje również wyjazdy integracyjne i obozy.

W okolicach Wisły możemy znaleźć dodatkowo inne parki linowe. Popularny jest między innymi park linowy Orla Perć, zawierający 4 zróżnicowane trasy, a także nowy Base Camp Szczyrk posiadający 5 tras oraz inne atrakcje jak drzewo wspinaczkowe czy paintball w pobliżu.

Parki linowe na Śląsku

Okolice Beskidu obfitują w parki linowe. Jednym z najpopularniejszym jest znajdujący się na górze Żar park linowy Trollandia, oferujący trasy o łącznej długości 450 metrów. Większość tras podzielona jest względem trudności.

W górach mamy również park linowy na górze Równica, a także Leśny Park, znajdujący się w Ustroniu. Jeśli chcemy zwiedzić parki nie związane z górami, warto wybrać się do parku Adrenalina znajdującego się w miejscowości Podzamcze koło Ogrodzieńca.

Jakie atrakcje w parkach linowych w Wiśle i okolicach?

Choć trudno jest w Wiśle i okolicach znaleźć stricte park linowy dla dorosłych, większość z miejsc oferujących trasy wspinaczkowe podzielona jest na stopnie trudności. Przykładowo, we wspomnianym już parku Base Camp, obok siebie znajdują się trasa dla najmłodszych, i trasa dla dorosłych. W parkach linowych możemy znaleźć klasyczne tory przeszkód i trasy linowe umieszczone kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią, ale wiele parków linowych oferuje także atrakcje dodatkowe, takie jak ścianki wspinaczkowe czy paintball. W większości parków linowych istnieje możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej, co sprawi, że całodzienna wizyta w parku będzie pełna energii i dobrych emocji.

Dodaj komentarz