Planujesz biwak? Pamiętaj o kuchence turystycznej!

Jeśli wakacje na łonie natury i ucieczki od wielkich miast nie są ci obce, zapewne posiadasz już przenośną kuchenkę turystyczną. To jeden z podstawowych elementów wyposażenia podróżników, którzy wiedzą, że na wybranym przez siebie terenie będą zdani tylko i wyłącznie na siebie. Niezależnie od pory roku, chcielibyśmy przecież mieć możliwość wypicia herbaty i zjedzenia ciepłego posiłku. W związku z tym w głowach początkujących podróżników pojawia się pytanie: jaką kuchenkę turystyczną wybrać? https://nawakacje.eu/rankingi/najlepsza-kuchenka-turystyczna/

Kuchenka turystyczna – rodzaje

Pomimo wzrostu popularności płyt indukcyjnych, który miał miejsce kilka lat temu, w wielu kuchniach wciąż królują kuchenki gazowe. W przypadku urządzeń przenośnych także możemy wybierać spośród tych elektrycznych i tych zasilanych gazem. Każde z nich ma swoje wady i zalety, jednak zdecydowana większość podróżników decyduje się na zakup tradycyjnej kuchenki i butli z gazem. Głównym powodem tej decyzji jest oczywiście fakt, że miejsce biwakowania bardzo często będzie pozbawione źródła zasilania. Aby skorzystać z kuchenki elektrycznej, trzeba oczywiście podłączyć ją do prądu, co może okazać się bardzo dużym ograniczeniem. Producenci tego rodzaju sprzętu gwarantują jednak w zamian szybkie nagrzewanie się płyty. 

Kuchenka elektryczna przyda się osobom, które potrzebują dodatkowego palnika lub planują wakacje w domku letniskowym pozbawionym kuchni. Natomiast gazowa kuchenka turystyczna nie tylko sprawdzi się w każdym miejscu, ale także jest tania w użytkowaniu. Butelka z gazem starczy nam na długo i pozwoli na wypicie wielu ciepłych herbat oraz przyrządzenie pysznych, jednogarnkowych potraw biwakowych.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu kuchenki turystycznej?

Obecnie wybór kuchenek turystycznych jest na tyle duży, że przy kupnie sprzętu śmiało możemy kierować się komfortem jego użytkowania. Podczas wyjazdu szczególnie cenne będą dla nas następujące cechy przenośnej kuchenki:

  • łatwość transportu; wielu producentów dołącza do zestawu walizkę, która jest w stanie pomieścić nasz sprzęt
  • łatwość czyszczenia
  • rozmiar i waga – możliwie jak najmniejsze
  • prosta i bezpieczna obsługa
  • poziom zużycia gazu lub prędkość nagrzewania płyty
  • liczba palników
  • zaufany producent

Wszystkie wymienione powyżej elementy wzięli pod uwagę twórcy portalu nawakacje.eu. Dzięki nim stworzyli autorski ranking kuchenek turystycznych, które znacznie zwiększą komfort twojej podróży i zachęcą cię do biwakowania. Portal oferuje także wiele innych porad związanych z podróżami. Znajdziesz na nim ciekawostki dotyczące wielu krajów – nie tylko europejskich oraz wskazówki na temat poszukiwań noclegu i transportu.

Dodaj komentarz