Podróże kiedyś i dziś

Podróże kiedyś i dziś

Kiedyś podróżowało się przede wszystkim w miesiącach letnich a wyjazd związany był z urlopem lub z wakacjami. Podróżowało się głównie do miejscowości nadmorskich, ośrodków położonych w górach lub innych miejsc i regionów typowo turystycznych. Obecnie również podróżuje się przy okazji wakacji, jednak obok tego coraz bardziej popularne stają się podróże zawodowe i biznesowe, ściśle związane z wykonywaną pracą. Wzrasta również ciągle popularność biur podróży. Organizują one liczne wycieczki objazdowe i wczasy.

Na wczasy zazwyczaj podróżuje się już samolotem, zwłaszcza do miejsc znacznie oddalonych jak Tunezja czy Turcja. Jednak typowe objazdówki po Europie zwykle odbywają się autokarem. Biuro dysponuje zwykle dużymi, wygodnymi i nowoczesnymi autokarami z pełnym wyposażeniem. Jednak autokar można również wynająć do innych celów. Coraz częściej autokary wynajmują pracodawcy, by zapewnić dojazd dla swoich pracowników. Autokary wynajmują również szkoły, by zorganizować dojazd uczniów a także przy okazji planowania różnych wycieczek szkolnych.

Nieustanne przemieszczanie się dla wielu osób stało się obecnie codziennością. Podróżuje się już nie tylko w miesiącach letnich na urlopy i wakacje oraz od święta do rodziny. Podróże stały się obecnie częścią pracy. Coraz popularniejsze staja się targi, rozmaite spotkania biznesowe oraz nawiązywanie kontaktów.

Zmiana miejsca, przemieszczanie się, mobilność, to typowe cechy współczesnego życia. Właściwie codziennie już albo prawie codziennie trzeba gdzieś dojechać. I nie są to już tylko wyjazdy wakacyjne i urlopowe. Coraz częstszym zjawiskiem staje się podróżowanie w interesach.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat transport bardzo się rozwinął. Ciągle największą popularnością cieszy się transport samochodowy. Coraz więcej osób posiada własne auto. W gospodarstwach domowych normą zaś staje się już posiadanie co najmniej dwóch samochodów. Popularne stają się też podróże służbowe.

Dodaj komentarz