Świeżo wyciskane soki owocowe i ich dobry wpływ na zdrowie

Świeżo wyciskane soki owocowe i ich dobry wpływ na zdrowie

Zaleca się, by dziennie dostarczać sobie 5 porcji świeżych owoców oraz warzyw. Niekiedy jest to trudne do zrealizowania, z tego względu warto jest sięgnąć po szklankę wykonanego samodzielnie soku. Nie tylko smakuje pysznie, ale przede wszystkim całkowicie może odmienić nasze zdrowie.

Jak wykonać samodzielnie świeżo wyciskane soki?

Wiele osób słysząc o możliwości wykonania soków we własnym zaciszu domowym od razu myśli, że jest to sprawa niesamowicie skomplikowana. Tymczasem jest to banalnie proste, a największa trudność można napotkać jedynie podczas wyboru odpowiedniego sprzętu.

Najlepsze do tego zadania będą wyciskarki jednoślimakowe. Ich przewaga nad sokowirówkami jest znacząca, głównie ze względu na tempo ich racy, jest ono bowiem dużo wolniejsze. Dzięki temu nie wytwarza się wysoka temperatura, która zabija liczne mikro i makroelementy oraz witaminy – a przecież po to wytwarzany jest sok. Ponadto wyciskarki tego typu umożliwiają wydobycie znacznych ilości soków również z warzyw, które są twarde czy kiełków np. trawy pszennej. Sokowirówka nie jest w stanie wytworzyć soku z tak trudnych składników.

Wyciskarki jednoślimakowe dają możliwość wyboru dowolnych produktów – ogranicza nas jedynie wyobraźnia oraz własne preferencje smakowe. Możemy dowoli miksować owoce z warzywami, a niektóre wyciskarki umożliwiają pozyskiwanie tłuszczy nawet z orzechów.

Dlaczego warto pić samodzielnie wyciskane soki?

Powodów dla których picie świeżo wyciskanych soków jest korzystane dla naszego zdrowia jest naprawdę wiele. Przede wszystkim to pożywny napój, który (zwłaszcza, gdy samodzielnie możemy wybierać składniki) będzie trafiał w nasze gusta smakowe. Może stanowić świetną alternatywę dla śniadań, a wyciskane warzywa sprawdzą się jako kolacja.

Samodzielne wyciskanie daje gwarancję na to, co znajduje się w takim soku. Kupując kartonowo zapakowane napoje, nigdy nie możemy mieć pewności czy wypisany na opakowaniu skład jest adekwatny do zawartości. Jednak sama data jego przydatności mówi wiele – kilkudniowy termin spożycia to dowód na liczne konserwanty.

Picie świeżych soków jest idealnym rozwiązaniem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Niezależnie od tego jakie warzywa i owoce się zmiksuje, będą one działały jak „miotełka”, usuwając złogi w jelitach. Tym samym możliwe jest podkręcenie metabolizmu, jak również strata paru kilogramów.

Wyciskane soki to również szereg korzyści dla samopoczucia. Dostarczają one sporą dawkę energii, która już od samego rana wprowadza w dobry nastrój i napędza do działania. Ich picie może zastąpić nie tylko spożywanie kawy, ale również bardzo niezdrowych dla ludzkiego organizmu napojów energetycznych.

Ponadto picie samodzielnie wyciśniętych soków nie pozostaje bez znaczenia na odporność organizmu, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym. Owoce i warzywa tworzą naturalną dla ludzkiego organizmu barierę, która chroni przed wirusami i bakteriami.

Jeśli chcesz się cieszyć niezachwianym zdrowiem przez cały rok, wyciskarki jednoślimakowe i smaczne napoje, które z nich powstają, są najlepszym na to sposobem.

Dodaj komentarz