Drożdze i ich działanie na trądzik – napój, maseczka czy kąpiel

Drożdze i ich działanie na trądzik – napój, maseczka czy kąpiel

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w drożdżach zamknięte jest zdrowie i uroda. Dlatego też chętnie sięga po nie wiele osób (a tym ja), by wzmocnić organizm oraz… zlikwidować trądzik. Za te cudowne właściwości odpowiadają cenne witaminy, których w drożdżach jest co nie miara. Chcesz pokonać trądzik, a jednocześnie poprawić kondycję włosów i paznokci? Dowiedz się, jak wykorzystać drożdże.

Drożdże – skuteczna broń przeciw trądzikowi

W związku z tym, że drożdże stanowią bogate źródło witamin z grupy B (i to całego ich „zestawu”), ważnych składników mineralnych (żelaza, cynku, fosforu, chromu, selenu), na szeroką skalę wykorzystywane są w kosmetyce. I to już od dawna. Dlatego też warto zainteresować się nimi, ponieważ w sposób widoczny poprawiają kondycję cery trądzikowej.

Wszystkie kosmetyki, które zawierają drożdże przyczyniają się do regulowania wydzielania sebum, a jednocześnie zmniejszają liczbę zaskórników. Drożdże zwalczają więc przede wszystkim przyczyny, a dopiero potem objawy trądziku.

Gotowe preparaty albo domowe drożdżowe specyfiki na trądzik

Jeśli chcesz zwalczyć trądzik, możesz skorzystać z gotowych kosmetyków. Dostępne są one w każdej drogerii pod postacią peelingów, maseczek, kremów, toników. Nie wszystkie preparaty zawierają dostateczną dawkę dobroczynnych drożdży. Dlatego też ich skuteczność wcale nie musi być wysoka.

Dlatego też osobiście polecam samodzielne przygotowanie drożdżowych specyfików. Do wyboru mamy drożdżowe kąpiele (doskonale sprawdzają się w przypadku trądziku na plecach), drożdżowe maseczki, drożdżowy napój.

Jak przygotować drożdżowe maseczki na trądzik?

Wcale nie trzeba kupować gotowych maseczek drożdżowych, ponieważ przygotowanie domowych specyfików jest nie tylko szybkie, ale przede wszystkim znacznie tańsze.

Składniki: 5 dag drożdży piekarniczych, mleko.

Przygotowanie: drożdże należy rozprowadzić z letnim mlekiem do uzyskania konsystencji papki. Tak przygotowany preparat należy nałożyć na twarz. Po 20 minutach specyfik zmywamy gorącą wodą, a potem spłukujemy chłodną wodą.

Jak przygotować domową kąpiel drożdżową?

Jeśli borykamy się z trądzikiem na plecach, polecana jest kąpiel drożdżowa. Takie kuracje oferowane są w gabinetach SPA. Jednak my możemy przygotować taki zabieg we własnej łazience, oszczędzając sporo pieniędzy.

Składniki: drożdże piekarnicze, woda, mieszanka suszonych tartych ziół.

Przygotowanie: drożdże należy zalać wrzątkiem, a następnie – wraz z ziołami – dodajemy do wanny z ciepłą wodą. Kąpiel powinna trwać około 10 minut.

Czy drożdżowy napój szkodzi?

W walce z trądzikiem pomóc może specjalnie przygotowany drożdżowy napój. Wiele osób uskarża się jednak, że po takim specyfiku pojawiają się dolegliwości jelitowo-żołądkowe. Owszem, mogą się pojawiać, jeśli uprzednio drożdże nie zostaną „zabite” – zalane wrzątkiem.

Warto o tym pamiętać, ponieważ ciepłe (ale nie gorące mleko) z dodatkiem drożdży oraz odrobiną cukru tworzy mieszankę „wybuchową”. W takich warunkach drożdże fermentują, co objawia się tymi przykrymi dolegliwościami.

Dodaj komentarz