Tai chi online – czy opanujesz podstawy bez wychodzenia z domu?

Wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, rolkach lub każda inna aktywność w mniejszym, lub większym stopniu pozwalają nam zachować zdrową i atrakcyjną sylwetkę.

Decydując się na regularne uprawianie sportu, warto pomyśleć nie tylko o figurze, ale także umyśle i relaksacji. Co zatem pomoże odpocząć zmęczonym mięśniom i osiągnąć wewnętrzny spokój i skupienie? Majestatyczna sztuka walki tai chi, która wywodzi się z Chin!

Czym jest tai chi i na czym tak właściwie polega?

Tai chi to licząca sobie kilkaset lat chińska sztuka walki, która należy do tzw. systemów wewnętrznych, skupiających się na mocy energii płynącej z naszego wnętrza. Niejako związana jest z chińską filozofią gimnastyki medycznej Taijigong.

Chińska gimnastyka wymaga ogromnej uwagi, w której wykonuje się ćwiczenia medytacyjne oraz oddechowe. Warto wiedzieć, że sam trening znacząco różni się od innych sztuk walki – nie koncentruje się na fizycznych ciosach, a raczej na pracy nad doskonałą koordynacją ciała, a dokładniej koordynacją ciała z umysłem.

Tai chi polega na wykonywaniu idealnie dopracowanych, powolnych i przemyślanych ruchów, które wyglądają majestatycznie. Celem takiej gimnastyki jest przede wszystkim relaksacja, opanowanie zbyt intensywnych i natarczywych myśli, a także ogólna poprawa samopoczucia.

Tai chi online, czy stacjonarnie?

Częste praktykowanie chińskiej gimnastyki tai chi może przynieść wiele dobra – zarówno dla naszego ciała, jak i również umysłu. Decydując się na uprawianie tai chi należy w pierwszej kolejności opanować podstawy. Możemy albo zapisać się na stacjonarny kurs, albo wybrać naukę tai chi online. Druga jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem dla zabieganych osób, którym ciężko jest w ciągu tygodnia znaleźć czas na wzięcie udziału w stacjonarnych lekcjach. 

Tai chi online pozwala na naukę chińskiej gimnastyki w dowolnie wybranym przez nas czasie. Taka forma nauki pozwoli Ci opanować podstawę tej majestatycznej gimnastyki do perfekcji. Będzie to możliwe dzięki możliwości ciągłego odtwarzania danej sekwencji ruchów, które możesz powtarzać tak długo, jak tego potrzebujesz.

Dlaczego warto regularnie uprawiać tai chi?

Regularne uprawianie tai chi wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie oraz sprawność ruchową. Jeśli masz problemy z koordynacją albo odczuwasz częste bóle pleców lub samego kręgosłupa to tai chi pomoże Ci nad tym zapanować.

Taka gimnastyka poprawia jednocześnie koncentrację – z tego powodu sprawdzi się idealnie dla uczniów, którym trudno jest skupić się na nauce do ważnego egzaminu. Tai chi to także doskonały pomysł dla nieco starszych osób, których sprawność ruchowa nie jest już tak dobra, jak dawniej.

Dodaj komentarz