Pekin – stolica Chin

Pekin – stolica Chin

Pekin jako stolica i drugie po Szanghaju miasto Chin jest bardzo popularne i znane pomiędzy licznych turystów. Jest to miasto różnorodne. To tutaj mieszczą się najstarsze, chińskie zabytki. Z drugiej strony jest to miasto bardzo modne i nowoczesne. Miasto jest zlokalizowane w okolicach Morza Żółtego, w północno-wschodniej części kraju. Większa część aglomeracje znajduje się na wzgórzach. Pekin- tłumaczy się jako północne miasto. Chińczycy kilkakrotnie zmieniali lokalizację osobistej stolicy. Od 1949 roku Pekin stał się ostateczną stolicą. Pekin to miasto bez wyrazistego centrum. Dzieli się na trzy główne kręgi. Najstarsza część aglomeracje to Miasto Wewnętrzne. Najbardziej istotne zabytki to świątynia Konfucjusza, a również dwie wieże: Dzwonów i Bębnów. Na południu aglomeracje znajduje się najpopularniejsza część Pekinu : Zakazane miasto. Jest to część otoczona 11 metrowym murem, do którego nie posiada wstępu. We wnętrzu zakazanego aglomeracje znajdują się pałace, świątynie i pawilony.

Pekin jest także największym węzłem komunikacyjnym państwie. W promieniu 20 kilometrów znajduje się port lotniczy. W mieście jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska jak autobusy i trolejbusy. Stąd turyści travel book spędzający tutaj wakacje nie musza martwić się o transport, miedzy różnymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi.

Finnair na dzień dzisiejszy oferuje tanie bilety lotnicze do Pekinu. Wcześniejsze promocje obejmowały loty do Bangkoku i Delhi. Finnair to jedna z najstarszych linii lotniczych, która funkcjonuje na podniebnym rynku prawie że 90 lat W latach 80.rozpoczęły się loty z Warszawy. Fińskie linie lotnicze mają bardzo bogatą siatkę połączeń do Azji. Ekspansję na te kierunki rozpoczął lot Finnair z Helsinek do Bangkoku. Z Helsinek Finnair na dzień dzisiejszy lata do 12 krajów. Na terenie Finlandii jest to 19 miast, natomiast na terenie Europy jest to 39 różnych miast. Finnair znany jest z tego, że bardzo dba o kontrahenta. Specjalistyczna obsługa, znająca kilak języków, przyszłościowe samoloty i kilka usług, które oferuje Finnair stwarza, że kontrahenci czują się realnie bezpiecznie i komfortowo. Uniformy, w których występuje załoga to nieodłączny element wizerunku.

Dodaj komentarz