Top 5 kurortów nad Bałtykiem

Top 5 kurortów nad Bałtykiem

Lubisz spędzać wakacje nad polskim morzem? Cóż, nasze Morze Bałtyckie oferuje możliwość miłego wypoczynku zarówno latem, jak i zimą i ma swoich wiernych fanów, którzy nie wyobrażają sobie urlopu w żadnym innym miejscu. Poznajcie więc 5 polskich nadmorskich kurortów, które warto odwiedzić.

Władysławowo

Najpopularniejsza miejscowość turystyczna na Wybrzeżu, która oprócz pięknych plaż ze złotym piaskiem, oferuje szereg atrakcji, głównie dla najmłodszych. Jedną z nich jest Ocean Park, gdzie możemy zobaczyć morskie zwierzęta w ich naturalnych rozmiarach. Będąc we Władysławowie warto także odwiedzić Dom Rybaka i znajdujące się w nim Muzeum Motyli. Dla osób spragnionych adrenaliny, swoje atrakcje serwuje Lunapark Sowiński. Dorośli z pewnością docenią również Muzeum Techniki Wojskowej, gromadzące eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej.

Mielno

Dawniej letnia stolica polskiej młodzieży, oddalona około 15 kilometrów od Koszalina i sąsiadująca z mniejszymi wioskami, takimi jak Łazy czy Sarbinowo. Dalej chętnie wybierana przez osoby z młodszego pokolenia. Prócz mnóstwa klubów i letnich dyskotek, Mielno oferuje turystom promenadę spacerową, która jest połączeniem tarasu widokowego z deptakiem. Będąc w Mielnie warto docenić jego przedwojenną zabudowę oraz wybrać się do gotyckiego kościoła. Atrakcją jest również jezioro Jamno.

Sopot

To jeden z nadmorskich kurortów, którego popularność nie słabnie od lat. Centrum Sopotu stanowi molo, przy którym znajduje się plac miejski. W sezonie letnim władze miasta organizują tam wiele okolicznościowych imprez. Będąc w Sopocie należy także udać się do Opery Leśnej oraz na spacer ulicą Bohaterów Monte Cassino.

Kołobrzeg

Jedno z największych miast na polskim wybrzeżu. Wśród atrakcji Kołobrzegu znajduje się XVII-wieczna latarnia morska. Po wejściu na samą górę, możemy obserwować panoramę miasta. Dla miłośników natury obowiązkowa będzie wizyta w oceanarium, gdzie za szybą można podziwiać małe rekiny i płaszczki.

Trzęsacz

Najpopularniejszą atrakcją turystyczną tego nadmorskiego kurortu są ruiny XV-wiecznego kościoła, usytuowane na klifie. Będąc tam z dziećmi warto wybrać się do Parku Wieloryba oraz Bajkowej Chaty. Historię ruin kościoła możemy lepiej poznać wybierając się do Multimedialnego Muzeum na Klifie. Przy słonecznej pogodzie warto wybrać się na taras widokowy, z którego rozpościera się widok na otwarte morze.

Morze Bałtyckie, mimo zdarzającej się kapryśnej pogody, oferuje turystom wiele różnorodnych atrakcji. Warto odwiedzać tę część Polski, gdyż ta oprócz naturalnych walorów, dostarcza masę rozrywki i frajdy. Wakacje nad Bałtykiem to opcja, którą warto rozważyć.

1 Comment

Dodaj komentarz