Top 5 najpiękniejszych miejsc w polskich górach

Top 5 najpiękniejszych miejsc w polskich górach

najpiękniejsze miejsca w górach

Wakacje w polskich górach mogą być niezapomnianą przygodą. Każdego roku turyści ruszają tłumnie na szlaki w Tatrach lub Karkonoszach. Poznajcie pięć miejsc w polskich górach, których nie wolno ominąć.

Pieniny

Obowiązkowy punkt na mapie tych gór to zdobycie Trzech Koron. Wybierając się na wędrówkę mamy do wyboru kilka szlaków: możemy wyruszyć z Krościenka, Czorsztyna lub Szczawnicy. Najwyższym punktem tego regionu jest Okrąglica, której wierzchołek znajduje się 982 m n.p.m. Na szczycie została zamontowana platforma widokowa, z której możemy podziwiać wspaniały widok na Magurę Spiską i Dunajec.

Tatry

Najwyższe polskie góry zapewnią wszystkim turystom wspaniałe widoki. Koniecznym do zdobycia jest Kasprowy Wierch. Na jego szczyt można dostać się poprzez tradycyjne, piesze wejście lub z pomocą technologii, czyli koleją linową. Dla rodzin z dziećmi dobrym pomysłem jest wycieczka nad Morskie Oko. Długa, ale łatwa trasa, dostarczy niezapomnianych przeżyć i będzie miłym akcentem górskiej podróży. Pamiętajcie, że najładniejszych widoków dostarczy nam piesza wycieczka na Morskie Oko, której naprawdę warto się podjąć.

Karkonosze

Karkonosze to góry pełne atrakcji, z miejscowościami turystycznymi takimi jak Szklarska Poręba, Karpacz i Świeradów Zdrój. Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka, która wznosi się na 1602 m n.p.m. Ten szczyt należy do Korony Europy i jeśli weźmiemy pod uwagę panujące tam warunki atmosferyczne, to stanowi jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na terenie Polski. Na Śnieżkę dostać możemy się w dwójnasób: albo całą trasę pokonując pieszo, albo wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym na Kopę, a stamtąd spacerem do Domu Śląskiego.

Góry Stołowe

Zostały wypiętrzone trzydzieści milionów lat temu i są najbardziej tajemniczym i pasjonującym pasmem w kraju. To góry płytowe, które charakteryzują się wyjątkowym krajobrazem – nie tylko na terenie Polski, ale także w całej Europie. Powstały z piaskowców, a spłaszczone, rozległe wierzchołki oraz strome stoki są ich najlepszą wizytówką.

Bieszczady

“Najbardziej dzikie” z polskich gór świetnie nadają się do podglądania przyrody. Charakterystyczne jest dla nich bardzo słabe zaludnienie oraz niezwykle dobrze zachowane kompleksy leśne, które zamieszkuje dzika zwierzyna. Najbardziej ukochanym przez turystów punktem Bieszczad jest Połonina Caryńska. Najwyższym punktem to Kruhly Wierch, którego wierzchołek znajduje się 1297 m n.p.m.

Polskie góry to idealne miejsce pobytu, zarówno na weekendowy, jak i kilkunastodniowy wyjazd, a także na obozy jeździeckie dla dzieci. Długie pasma górskie pozwolą na zapewnienie przejścia wielu szlaków i idealnie sprawdzą się na wycieczki konne.

Dodaj komentarz