Wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc, które warto zobaczyć

Wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc, które warto zobaczyć

Wakacje na ostatnią chwilę - 5 miejsc, które warto zobaczyć

W większości przypadków wakacje planujemy z wyprzedzeniem, jednak może się tak zdarzyć, że otrzymaliśmy właśnie urlop i w musimy coś zaplanować w ostatniej chwili. Dla osób, które znalazły się w takiej sytuacji biura podróży oferują wakacje last minute. Natomiast, jeżeli brakuje Ci funduszy na takie wakacje, rozwiązaniem jest wzięcie kredytu na wakacje. Przedstawiamy ciekawe propozycje na wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc gdzie warto się udać na wakacje last minute.

Grecja – bogactwo kultury i przepiękne plaże

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie na wakacyjny wypoczynek jest Grecja. Ten śródziemnomorski kraj to także miejsce, gdzie biura podróży organizują wyjazdy last minute. Grecja to możliwość zwiedzenia zabytków starożytności, na przykład w stolicy kraju, Atenach. To także piękne, malownicze plaże, które rozsiane są po całym kraju, na przykład na wyspach greckich, takich jak Kreta, Kos, czy Rodos.

Wyspy Kanaryjskie – wulkaniczny archipelag nieopodal wybrzeża Afryki

Wyspy Kanaryjskie to kolejne w miejsc, które możemy spotkać w ofertach last minute biur podróży. Ten archipelag wysp wulkanicznych to między innymi Gran Canaria, czy Teneryfa. Mamy możliwość poznania klimatu afrykańskiego, wędrówki przez szlaki górskie i zdobycia jednego ze szczytów wulkanów. To przede wszystkim malownicze plaże, gdzie można się odstresować, wypocząć i naładować baterie.

Majorka – piękna wyspa w archipelagu Balearów

Wśród miejsc na Morzu Śródziemnym, gdzie można spędzić wakacje last minute, wartym polecenia jest hiszpański archipelag Balearów, a wśród nich słynna wyspa Majorka. To miejsce, które zaspokoi oczekiwania turystów, którzy lubią zwiedzać, a także dla tych, którzy chcą leniuchować na plaży lub skorzystać z życia nocnego wyspy w jednej z dyskotek.

Rzym – wieczne miasto

Do najpiękniejszych miast nie tylko w Europie, ale także na całym świecie należy bez wątpienia Rzym. Tutaj również możemy się udać na wakacje last minute. Rzym to przepiękne zabytki starożytności, jak między innymi słynne Koloseum, czy Forum Romanum. To także liczne zabytkowe kościoły pochodzące ze wszystkich epok historycznych. Odnajdziemy tu ślady przeszłości ze średniowiecza, renesansu, czy baroku. Rzym to także Watykan.

Barcelona – miasto, które zaprojektował Gaudi

Barcelona to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, gdzie można się udać na wczasy last minute. Do największych atrakcji tego hiszpańskiego miasta znajdującego się w autonomicznym regionie Katalonii należy zaprojektowana przez Gaudiego katedra Sagrada Familia, która od ponad stu lat pozostaje w budowie, a także jest symbolem tego miasta. Barcelona to także piękne plaże w mieście oraz w jego okolicach.

Dodaj komentarz