Witaminy do walki z cellulitem

Witaminy do walki z cellulitem

Jak zapewne wiedzą wszystkie kobiety dwie najważniejsze rzeczy w walce z cellulitem to odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne. Ponieważ w Internecie można bez problemu znaleźć różne zestawy ćwiczeń na każdą partię ciała, w artykule tym skupimy się na właściwym odżywianiu. Nie będzie to jednak poradnik z gotowymi potrawami, raczej przewodnik czego Twój organizm potrzebuje, aby skutecznie zwalczać pomarańczową skórkę.

Przede wszystkim błonnik – m.in. hamuje uczucie głodu oraz pozytywnie wpływa na jelita. Jest nieodzownym składnikiem diety. Produkty, w których znajdziemy błonnik, to: chleb razowy i pełnoziarnisty, soja, fasola, daktyle, figi. Kolejna rzecz, to jedzenie bogate w witaminy C i E. Witamina C ma duży wpływ na aktywne przetwarzanie kolagenu, natomiast witamina E wstrzymuje zgrubienia w włóknach kolagenowych. Tu przede wszystkim pomogą owoce i warzywa: czerwona i zielona papryka, czarna porzeczka, guava, brukselka, kalafior szpinak, wreszcie kiwi i pomarańcze, chociaż nie są aż tak dużym źródłem witaminy C, jakby mogło się wydawać.

Z kolei witaminę E znajdziemy przede wszystkim w olejach sojowym, słonecznikowym i lnianym, a także w orzechach, kiełkach pszennych, migdałach, brokułach i sałacie. Dodatkową pomocą będzie spożywanie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, -6 i -9. Ich działanie polega m.in. na przyspieszeniu spalania tłuszczu oraz hamowaniu jego odkładania.

Tu ponownie z pomocą przychodzą nam oleje roślinne i orzechy, ale także ryby. Jeśli chodzi o jedzenie, to należy jeść częściej, ale mniejsze porcje. Optymalna liczba posiłków wynosi pięć – pozwala to zachować sytość i jednocześnie nie przejadać się. Bardzo istotnym jest również wyeliminowanie z diety ostrych przypraw oraz soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Nie zapominajmy, że przyjmowanie płynów, czyli picie, jest też istotną częścią każdej diety. W walce z cellulitem zaleca się przede wszystkim niegazowaną wodę, o niskiej zawartości sodu. Można również pić zieloną herbatę, która przyspiesza przemianę materii.

Warto pamiętać, że są również środki kosmetyczne oraz suplementy diety wspierające walkę z cellulitem, np. takie produkty jak krem na cellulit . Jeśli zdecydujemy się na walkę z pomarańczową skórką i ułożymy odpowiednią dietę warto wspomóc się również tymi środkami, ponieważ przeważnie zawierają właśnie takie składniki, które pomagają zlikwidować cellulit.

Dodaj komentarz