Wulkany na Bali – jest się czego bać?

wulkany na Bali

Indonezja to kraj, który jest bardzo zróżnicowany pod względem geograficznym i przyrodniczym. Znajdziemy tam nie tylko ciekawe rośliny i wyjątkowe zwierzęta, ale także bajeczne wodospady, lasy deszczowe i wulkany. Szczyty wulkanów to częsty cel podróży wielu turystów. W końcu kto z nas nie chciałby zdobyć szczytu wulkanu? Nie każdy może pochwalić się takim wyczynem. Jednak czy wulkany Bali http://duabenua.com/pl/blog/wulkany-na-bali/ są bezpieczne?

Czy należy się bać wulkanów na Bali?

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek i podziwianie niezapomnianych widoków, to wspinaczka na wulkan w Indonezji może Cię zainteresować. Będziesz mieć możliwość podziwiania kraterów z bliska, odbyć niezwykłą przygodę i poczuć nieco adrenaliny. W końcu jeszcze do niedawna niektóre z wulkanów były aktywne i powodowały realne zagrożenie dla mieszkańców.

Indonezja położona jest w obszarze, który charakteryzuje się dużą aktywnością sejsmiczną i wulkaniczną. Znajdziemy tam też setki wulkanów, z których szacuje się, że połowa jest aktywna i może stanowić prawdziwe niebezpieczeństwo. Erupcja wulkanu może być na tyle gwałtowna, że będzie zagrażać życiu mieszkańców, którzy zasiedlają tereny wokół niego, a także turystom, którzy akurat przebywają w jego okolicach.

Wybuch wulkanu – czy należy się go bać?

Jeszcze kilkaset lat temu erupcje wulkanów były czymś często spotykanym w Indonezji. Kraj ten może „poszczycić się” nieprzyjemną historią, która związana jest z wybuchami wulkanów. Jedną z nich jest wybuch superwulkanu, przez który na Ziemi zapanowała zima, która zagrażała wyginięciem gatunku ludzkiego. Kolejnym przykładem niszczycielskiej siły wulkanu jest wybuch Krakatau, który uważany jest za najgłośniejszą eksplozję w historii. Wybuch miał miejsce w 1883 roku i w wyniku trzęsień ziemi i fal tsunami, przez które zginęło ponad 30 tysięcy ludzi.

Jeśli chodzi o współczesne czasy, to wulkany dalej dają się we znaki mieszkańcom Indonezji. Jednym z czynnych wulkanów jest m.in. Agung, który ostatnio wybuchł w 2017 roku. Wybuch nie pochłonął żadnych ofiar, jednak spowodował duże utrudniania w ruchu lotniczym.

Jak widzisz, wulkany Indonezji dalej stwarzają realne zagrożenie, którego nie należy bagatelizować. Jeśli masz zamiar wybierać się na wspinaczki po wulkanach, to odpowiednio się do nich przygotuj. Jeśli nie będziesz ignorować informacji na temat niebezpieczeństwa, jakie może występować w okolicach wulkanów to Twoja podróż będzie bezpieczna i nie będziesz miał się czego obawiać podczas swojej podróży do Indonezji.

Dodaj komentarz